Cineuropa 2016, en Santiago de Compostela

Fecha 8-11-2016 a 27-11-2016
Lugar
5 Flares Facebook 0 Twitter 0 Google+ 4 Pin It Share 1 LinkedIn 0 5 Flares ×

Cineuropa-2016

Cineuropa 2016 en Santiago de Compostela. D0 8 a0 27 de novembro.

Este ano Cineuropa, o festival internacional de cine non competitivo de Compostela, cumpre 30 anos. Foi un 24 de outubro de 1987 cando iniciaba, cunha programación de tan só 20 películas, a súa traxectoria como festival, sen imaxinar nin de lonxe o imprescindible que chegaría a converterse para a cidade de Compostela. Hoxe case podemos dicir que non se concibe novembro sen Cineuropa. E neste 2016, ano no que celebramos a 30ª edición, o festival será do 8 ao 27 de novembro.

Martes 8 de novembro de 2016
TEATRO PRINCIPAL
20:30 INAUGURACIÓN: EL CIUDADANO ILUSTRE. Gastón Duprat e Mariano Cohn
CINEMA NUMAX
19:00 LOS AUSENTES Luciana Piantanida.
CGAC
16:00 LA MAIN DU DIABLE(A MAN DO DIAÑO) Maurice Tourneur
17:30 GOUPI MANS ROUGES Jacques Becker
19:30 PANIQUE(PÁNICO) Julien Duvivier
21:30 SZAMANKA Andrzej Zulawski

Mércores 9 de novembro de 2016
TEATRO PRINCIPAL
16:00 SAFE Todd Haynes
18:15 THE NINE Katy Grannan e Hannah Hughes
20:00 FRANTZ François Ozon
22:00 LAS FURIAS Miguel Del Arco
SALÓN TEATRO
17:45 VIOLETTE NOZIÈRE (PROSTITUTA DE DÍA, SEÑORITA DE NOCHE) Claude Chabrol
20:05 CÓMO FUNCIONAN CASI TODAS LAS COSAS. Fernando Salem
22:00 LE FILS DE JEAN (O FILLO DE JEAN) Philippe Lioret
CINEMA NUMAX
16:45 LAS SINSOMBRERO. Serrana Torres, Tània Balló e Manuel Jimenez
18:00 QUILAPAYÚN, MAS ALLÁ DE LA CANCIÓN. Jorge Leiva
19:30 PANORAMA AUDIOVISUAL GALEGO A LA SOMBRA DE MORET. Antonio Labajo Altamirano.
VAGUIDADES. Lara Bacelo
NÚMEROS. Susana Rey
STUTTERER. Benjamin Cleary
DEN GULA TEGELVÄGEN. Eloy Domínguez Serén
RUST. Eloy Domínguez Serén
EXCEPTO PATIO. David Castro
21:00 PORTUGAL – UM DIA DE CADA VEZ.João Canijo e Anabela Moreira
CGAC
16:00 RAZZIA SUR LA CHNOUF Henri Decoin
18:00 LE ROUGE EST MIS Gilles Grangier
19:45 LES ESPIONS(OS ESPÍAS) Henri-Georges Clouzot
22:00 LONELY HEARTS Paul Cox

Xoves 10 de novembro de 2016
TEATRO PRINCIPAL
16:00 ACTRICES Valeria Bruni Tedeschi
18:15 HELMUT BERGER, ACTOR Andreas Horvath
20:00 AQUARIUS Kleber Mendonça Filho
22:30 LADY MACBETH William Oldroyd
SALÓN TEATRO
16:00 DU CÔTÉ D’OROUËT Jacques Rozier
18:30 QUILAPAYÚN, MAS ALLÁ DE LA CANCIÓN
Jorge Leiva
20:00 LAS FURIAS Miguel del Arco
22:15 EL CIUDADANO ILUSTRE. Gastón Duprat e Mariano Cohn
CINEMA NUMAX
16:30 PROGRAMA DE CURTAS ESPAÑOLAS
EUSEBIO, EL AMERICANO Ruth Somalo
INTIMIDAD. Antonio Labajo Altamirano
IHESA (A FUGA) Alejandro Díaz Castaño
18:15 MEMORIAS DE MUJERES. Virginia Martínez
TUPAMAROS. Rainer Hoffmann e Heidi Specogna
20:30 PEPE MUJICA – DER PRÄSIDENT (PEPE MUJICA, O PRESIDENTE) Heidi Specogna
22:15 IL SOLENGO Alessio Rigo de Righi e Matteo Zoppis
CGAC
22:00 ELLE A PASSÉ TANT D’HEURES SOUS LES SUNLIGHTS. Philippe Garrel

Venres 11 de novembro de 2016
TEATRO PRINCIPAL
16:15 CLAIR DE FEMME(UNHA MULLER SINGULAR) Costa-Gavras
18:00 CÓMO FUNCIONAN CASI TODAS LAS COSAS. Fernando Salem
20:00 ENCONTRO CO PREMIO CINEUROPA OLIVER LAXE
MIMOSAS. Oliver Laxe
22:30 THE NEON DEMON (O DEMO DE NEÓN) Nicolas Winding Refn
00:30 THE LOVE WITCH (A BRUXA DO AMOR) Anna Biller
SALÓN TEATRO
16:15 LE SECRET(O SEGREDO) Robert Enrico
18:00 THE NINE Katy Grannan e Hannah Hughes
20:00 THE HAPPIEST DAY IN THE LIFE OF OLLI MÄKI. Juho Kuosmanen
21:45 LADY MACBETH William Oldroyd
CINEMA NUMAX
16:15 PANORAMA AUDIOVISUAL GALEGO
DEN POBEDY: DÍA DA VITORIA. Alberto Lobelle
FREEDOM TO KILL THE OTHER’S CHILDREN. David Varela
JEANETTE. Xurxo Chirro
17:45 EL ALMANAQUE José Pedro Charlo
19:15 SIETE INSTANTES Diana Cardozo
21:45 TODO COMENZÓ POR EL FIN Luis Ospina
CGAC
19:00 LANDRU Claude Chabrol
21:00 L’ALBATROS(O ALBATROS) Jean-Pierre Mocky
22:30 JE T’AIME, JE T’AIME Alain Resnais

Sábado 12 de de novembro de 2016
TEATRO PRINCIPAL
16:30 LOVE AND DEATH ON LONG ISLAND (AMOR E MORTE EN LONG ISLAND) Richard Kwietniowski
18:00 FRANTZ François Ozon
20:00 LADY MACBETH William Oldroyd
21:45 AQUARIUS Kleber Mendonça Filho
00:15 HELMUT BERGER, ACTOR Andreas Horvath
SALÓN TEATRO
17:45 LAS FURIAS Miguel del Arco
20:00 LE FILS DE JEAN (O FILLO DE JEAN) Philippe Lioret
21:45 THE HAPPIEST DAY IN THE LIFE OF OLLI MÄKI. Juho Kuosmanen
CINEMA NUMAX
17:00 LA ÚLTIMA TIERRA Pablo Lamar
18:30 AYOTZINAPA, CRÓNICA DE UN CRIMEN DE ESTADO Xavier Robles
20:30 EL LUGAR DE LAS FRESAS. Maite Vitoria Daneris
22:15 PORTUGAL – UM DIA DE CADA VEZ. João Canijo e Anabela Moreira
CGAC
19:00 L’AÎNÉ DES FERCHAUX (O ESCOLTA) Jean-Pierre Melville
20:45 RIFIFI À TOKYO (RIFIFI EN TOKIO) Jacques Deray
22:30 DIE RATTEN Robert Siodmak
SEDE AFUNDACIÓN
17:00 CHE ORA E? Ettore Scola

Domingo 13 de novembro de 2016
TEATRO PRINCIPAL
16:00 THE HAPPIEST DAY IN THE LIFE OF OLLI MÄKI. Juho Kuosmanen
17:45 THE HANDMAIDEN (A DONCELA) Park Chan-wook
20:15 AQUARIUS Kleber Mendonça Filho
23:00 THE NEON DEMON (O DEMO DE NEÓN) Nicolas Winding Refn
SALÓN TEATRO
17:45 ENCONTRO CON ADOLFO DUFOUR LA MAYOR LOCURA. Adolfo Dufour
20:00 PREMIO CINEUROPA: LOLA DUEÑAS LES OGRES. Léa Fehner
23:00 THE LOVE WITCH (A BRUXA DO AMOR) Anna Biller
CINEMA NUMAX
16:30 PROGRAMA DE CURTAS INTERNACIONAIS
UR ARTEAN. Jesus María Palacios e Íñigo Jiménez
UM DIA NO ILÈ. Guilherme César e Alcides Jesus dos Santos
DANCING WITH MONSTERS. Isabella Freilinger
NORMAL. Vadim Lasca
CARTA 12, PRAGA. Vera Czemerinski
18:00 IL SOLENGO. Alessio Rigo de Righi e Matteo Zoppis
20:00 LA GUARDERÍA Virginia Croatto
21:30 SIETE INSTANTES Diana Cardozo
CGAC
19:00 LE DOSSIER 51 Michel Deville
21:00 BUFFET FROID Bertrand Blier
22:30 NEOTPRAVLENNOYE PISMO (A CARTA QUE NUNCA FOI ENVIADA) Mikhail Kalatozov
SEDE AFUNDACIÓN
17:00 CIAO MASCHIO (ADEUS AO MACHO) Marco Ferreri

Luns 14 de novembro de 2016
TEATRO PRINCIPAL
16:00 LA MAYOR LOCURA Adolfo Dufour
18:00 LE FILS DE JEAN (O FILLO DE JEAN) Philippe Lioret
20:00 ENCONTRO CO PREMIO CINEUROPA ALBERT SERRA
LA MORT DE LOUIS XIV. Albert Serra
22:45 DOG EAT DOG Paul Schrader
SALÓN TEATRO
17:00 LES OGRES Léa Fehner
20:00 ENCONTRO CON ALBERTO MORAIS
LA MADRE. Alberto Morais
22:00 THE HANDMAIDEN (A DONCELA) Park Chan-wook
CINEMA NUMAX
16:15 PROXECTO VIDA Manuel Garrido e Rubén Ríos
18:00 EL CÍRCULO José Pedro Charlo e Aldo Garay
19:45 PROGRAMA ESPECIAL COA COLABORACIÓN DE MÉDICOS SEN FRONTEIRAS. DEBATE AFFLICTION. Peter Casaer
22:00 LA GUARDERÍA Virginia Croatto
CGAC
16:00 LES ASSASSINS DE L’ORDRE (OS ASASINOS DA ORDE) Marcel Carné
18:00 UN PAPILLON SUR L’ÉPAULE (UNHA BOLBORETA SOBRE O LOMBO) Jacques Deray
19:45 POLICE PYTHON 357 Alain Corneau
22:00 REGARDE LES HOMMES TOMBER (MIRA OS HOMES CAER) Jacques Audiard
SEDE AFUNDACIÓN
17:00 STANNO TUTTI BENE(ESTÁN TODOS BEN) Giuseppe Tornatore

Martes 15 de novembro de 2016
TEATRO PRINCIPAL
16:00 LA BALANCE(O MARMELO) Bob Swaim
18:00 ENCONTRO CON ALBERTO MORAIS
LA MADRE. Alberto Morais
20:00 LOVE & FRIENDSHIP (AMOR E AMIZADE) Whit Stillman
21:45 JUSTE LA FIN DU MONDE (SÓ A FIN DO MUNDO) Xavier Dolan
SALÓN TEATRO
16:00 LE DEUXIÈME SOUFFLE (ATA O ÚLTIMO ALENTO) Jean-Pierre Melville
18:30 HELMUT BERGER, ACTOR Andreas Horvath
20:15 ENCONTRO CO ACTOR NATHAN WILLCOCKS
COMPTE TES BLESSURES. Morgan Simon
21:45 DOG EAT DOG Paul Schrader
CINEMA NUMAX
16:30 TODO COMENZÓ POR EL FIN Luis Ospina
20:00 EL CASO BOLIVIANO Violeta Ayala
22:00 LA ÚLTIMA TIERRA Pablo Lamar
CGAC
16:00 EN CAS DE MALHEUR (O AMOR É O MEU OFICIO) Claude Autant-Lara
18:00 MORTELLE RANDONNÉE(ANUNCIO DE MORTE) Claude Miller
20:15 LES VOLEURS(OS LADRÓNS) André Téchiné
22:15 SÉRIE NOIRE(SERIE NEGRA) Alain Corneau
SEDE AFUNDACIÓN
17:00 IL BELL’ ANTONIO (O FERMOSO ANTONIO) Mauro Bolognini
19:00 VIAGEM AO PRINCÍPIO DO MUNDO. Manoel de Oliveira

Mércores 16 de novembro de 2016
TEATRO PRINCIPAL
16:00 ÉTAT DE SIÈGE(ESTADO DE SITIO) Costa-Gavras
18:00 LA GUARDERÍA Virginia Croatto
19:45 LOVE & FRIENDSHIP (AMOR E AMIZADE) Whit Stillman
21:30 FORUSHANDE (THE SALESMAN) Asghar Farhadi
23:30 DOG EAT DOG Paul Schrader
SALÓN TEATRO
16:45 VOYAGE À TRAVERS LE CINÉMA FRANÇAIS (AS PELÍCULAS DA MIÑA VIDA) Bertrand Tavernier
20:00 ENCONTRO CO ACTOR NATHAN WILLCOCKS
COMPTE TES BLESSURES. Morgan Simon
21:30 THE NEON DEMON (O DEMO DE NEÓN) Nicolas Winding Refn
CINEMA NUMAX
16:00 CÓMO FUNCIONAN CASI TODAS LAS COSAS. Fernando Salem
17:45 EL CÍRCULO José Pedro Charlo e Aldo Garay
MEMORIAS DE MUJERES. Virginia Martínez
20:00 VISIÓNS Xisela Franco
22:15 PEPE MUJICA – DER PRÄSIDENT (PEPE MUJICA, O PRESIDENTE) Heidi Specogna
CGAC
22:00 RIENS DU TOUT Cédric Klapisch
SEDE AFUNDACIÓN
17:00 PADRI E FIGLI (PAIS E FILLOS) Mario Monicelli
19:00 TROIS VIES ET UNE SEULE MORT (TRES VIDAS E UNHA SOA MORTE) Raúl Ruiz

Xoves 17 de novembro de 2016
TEATRO PRINCIPAL
16:30 VOYAGE À TRAVERS LE CINÉMA FRANÇAIS (AS PELÍCULAS DA MIÑA VIDA) Bertrand Tavernier
20:00 TONI ERDMANN Maren Ade
22:45 LE FILS DE JOSEPH (O FILLO DE JOSEPH) Eugène Green
SALÓN TEATRO
18:00 EL ÚLTIMO VERANO Leire Apellaniz
20:00 LOVE & FRIENDSHIP (AMOR E AMIZADE) Whit Stillman
21:45 JUSTE LA FIN DU MONDE(SÓ A FIN DO MUNDO) Xavier Dolan
23:30 O ORNITÓLOGO João Pedro Rodrigues
CINEMA NUMAX
16:00 MESA SOBRE OS 30 ANOS DE CINEUROPA
Encontro co público de José Luis Losa, director de Cineuropa, e directores doutros festivais internacionais.
17:00 CINEMA EN CURSO: PROGRAMA 1
MEMÒRIES DEL MAR I LA CIUTAT SENSIBLES. Alumnos/as de 1º e 2º de ESO do instituto Milà i Fontanals de Barcelona.
NUEVOS PASOS Alumnos/as de 4º de ESO do IES. Jimena Menéndez Pidal de Fuenlabrada
O CAMIÑO DO TEMPO Alumnos/as de 4º de ESO do IES Plurilingüe Fontem Albei da Fonsagrada
EL SILENCI (O SILENCIO) Alumnos/as de 4º de ESO do Institut Narcís Monturiol de Barcelona
MIRAR ENDAVANT(MIRAR CARA ADIANTE) Alumnos/as de 6º E da escola de Bordils
LA NIT MÉS LLARGA (A NOITE MÁIS LONGA) Alumnos/as de 6º da escola Rafael Alberti de Badalona
19:00 PORTUGAL – UM DIA DE CADA VEZ. João Canijo e Anabela Moreira
21:45 EL LUGAR DE LAS FRESAS. Maite Vitoria Daneris
CGAC
16:00 LE SUCRE Jacques Rouffio
18:00 LE JUGE FAYARD DIT LE SHERIFF (AXUSTE DE CONTAS) Yves Boisset
20:00 UN HOMME EST MORT (FUNERAL EN LOS ANGELES) Jacques Deray
21:45 REVANCHE Götz Spielmann
SEDE AFUNDACIÓN
17:00 SALUT L’ARTISTE(QUE VIDA A DO ARTISTA!) Yves Robert
19:00 TURNÈ Gabriele Salvatores
AUDITORIO DE GALICIA
20:30 CONCERTO REAL FILHARMONÍA DE GALICIA
Manuel Coves, director
METRÓPOLIS Fritz Lang
40 aniversario do pasamento de Fritz Lang

Venres 18 de novembro de 2016
TEATRO PRINCIPAL
16:00 LA TEMPESTAD CALMADA Omar A. Razzak
17:45 O ORNITÓLOGO João Pedro Rodrigues
20:00 FORUSHANDE(THE SALESMAN) Asghar Farhadi
22:15 JUSTE LA FIN DU MONDE (SÓ A FIN DO MUNDO) Xavier Dolan
00:00 THE AUTOPSY OF JANE DOE (A AUTOPSIA DE JANE DOE) André Øvredal
SALÓN TEATRO
17:30 ENCONTRO CON PASCALE BRETON E O ACTOR KAOU LANGÖET
SUITE ARMORICAINE. Pascale Breton
20:30 ENCONTRO CON MANUEL IBORRA
LA FIESTA DE LOS LOCOS. Manuel Iborra
22:30 NASTY BABY Sebastián Silva
CINEMA NUMAX
16:00 CLASE MAXISTRAL A CARGO DE PAULA ORTIZ
21:30 PANORAMA AUDIOVISUAL GALEGO
VISIÓNS. Xisela Franco
CGAC
16:00 LE DEUXIÈME SOUFFLE Alain Corneau
18:45 PANORAMA AUDIOVISUAL GALEGO
A LA SOMBRA DE MORET. Antonio Labajo Altamirano
VAGUIDADES. Lara Bacelo
NÚMEROS. Susana Rey
STUTTERER. Benjamin Cleary
DEN GULA TEGELVÄGEN. Eloy Domínguez Serén
RUST. Eloy Domínguez Serén
EXCEPTO PATIO. David Castro
20:15 LES ÉGOUTS DU PARADIS (AS CLOACAS DO PARAÍSO) José Giovanni
22:15 STEAMING (OS BAÑOS TURCOS) Joseph Losey
SEDE AFUNDACIÓN
17:00 PER LE ANTICHE SCALE (POLAS ANTIGAS ESCALEIRAS) Mauro Bolognini
19:00 FLIC STORY (HISTORIA DUN POLICÍA) Jacques Deray

Sábado 19 de novembro de 2016
TEATRO PRINCIPAL
16:00 PEPE MUJICA – DER PRÄSIDENT (PEPE MUJICA, O PRESIDENTE) Heidi Specogna
17:45 TONI ERDMANN Maren Ade
20:30 PRESENTACIÓN POLO EQUIPO E OS SEUS
PRODUTORES, LUISA ROMEO E SERGIO FRADES MARIA (Y LOS DEMÁS) Nely Reguera
22:30 PERSONAL SHOPPER Olivier Assayas
00:30 TRAIN TO BUSAN Yeon Sang-ho
SALÓN TEATRO
16:00 SHOOTS FROM ABYSSINIA, O SUR. Ovidio Fernández Sánchez
18:00 BELLE DORMANT Adolfo Arrieta
19:30 ENCONTRO CON PASCALE BRETON E O ACTOR KAOU LANGÖET
SUITE ARMORICAINE. Pascale Breton
22:30 LE FILS DE JOSEPH (O FILLO DE JOSEPH) Eugène Green
CINEMA NUMAX
16:00 EL ÚLTIMO VERANO Leire Apellaniz
17:45 SIETE INSTANTES Diana Cardozo
19:30 ENCONTRO CON EUGENIO CANEVARI
PAULA. Eugenio Canevari
21:15 VOYAGE À TRAVERS LE CINÉMA FRANÇAIS (AS PELÍCULAS DA MIÑA VIDA) Bertrand Tavernier
CGAC
16:00 JÉSUS DE MONTRÉAL Denys Arcand
18:00 TOPSY-TURVY Mike Leigh
20:45 ENRIQUE IV Marco Bellocchio
22:30 EAUX PROFONDES Michel Deville
SEDE AFUNDACION
17:00 IL VIAGGIO DEL CAPITÁN FRACASSA (A VIAXE DO CAPITÁN FRACASSA) Ettore Scola
19:15 MARCELLO, UNA VITA DOLCE (MARCELLO, UNHA VIDA DOCE)
Mario Canale e Annarosa Morri

Domingo 20 de novembro de 2016
TEATRO PRINCIPAL
17:00 MARÍA (Y LOS DEMÁS) Nely Reguera
18:45 THE HANDMAIDEN (A DONCELA) Park Chan-wook
21:15 PERSONAL SHOPPER Olivier Assayas
23:00 O ORNITÓLOGO João Pedro Rodrigues
SALÓN TEATRO
17:00 ENCONTRO CON PASCALE BRETON E O ACTOR KAOU LANGÖET
SUITE ARMORICAINE. Pascale Breton
20:15 YOURSELF AND YOURS(O TEU E TI) Hong Sang-soo
22:00 THE GIRL WITH ALL THE GIFTS Colm McCarthy
CINEMA NUMAX
16:45 EL CASO BOLIVIANO Violeta Ayala
18:15 AYOTZINAPA, CRÓNICA DE UN
CRIMEN DE ESTADO. Xavier Robles
20:15 BELLE DORMANT Adolfo Arrieta
22:00 LA TEMPESTAD CALMADA Omar A. Razzak
CGAC
16:00 LE SILENCIEUX (O SILENCIOSO) Claude Pinoteau
18:00 IRONWEED (TALO DE FERRO) Hector Babenco
20:30 ME AND ORSON WELLES Richard Linklater
22:30 MOGLIAMANTE(ESPOSA AMANTE) Marco Vicario
SEDE AFUNDACIÓN
17:00 IL GABBIANO (A GAIVOTA) Marco Bellocchio
19:15 ADIEU, POULET(O INCORRUPTIBLE) Pierre Granier-Deferre

Luns 21 de novembro de 2016
TEATRO PRINCIPAL
16:15 VA SAVOIR (VAI SABER) Jacques Rivette
19:00 SAFARI Ulrich Seidl
20:45 NOCTURAMA Bertrand Bonello
23:00 NASTY BABY Sebastián Silva
SALÓN TEATRO
17:15 TUPAMAROS Rainer Hoffmann e Heidi Specogna
19:00 ENCONTRO CON EUGENIO CANEVARI
PAULA. Eugenio Canevari
20:45 PERSONAL SHOPPER Olivier Assayas
22:30 CREEPY Kiyoshi Kurosawa
CINEMA NUMAX
16:30 PANORAMA AUDIOVISUAL GALEGO
DEN POBEDY: DÍA DA VITORIA. Alberto Lobelle
FREEDOM TO KILL THE OTHER’S CHILDREN. David Varela
JEANETTE. Xurxo Chirro
18:00 AULA «OS OLLOS VERDES» CON SALOMÉ LAMAS
20:15 ELDORADO XXI Salomé Lamas
22:30 IL SOLENGO Alessio Rigo de Righi e Matteo Zoppis
CGAC
16:00 THE ICEMAN COMETH (O REPARTIDOR DE XEO) John Frankenheimer
19:00 IO MI RICORDO, SÌ, MI RICORDO Anna Maria Tatò
22:15 BLOCK-NOTES DI UN REGISTA (BLOCK DE APUNTAMENTOS DUN DIRECTOR) Federico Fellini
OTTO MINUTI E MEZZO. COSA RESTA DI FELLINI?. Francesco Fogliotti
SEDE AFUNDACIÓN
17:00 SIGNORE E SIGNORI, BUONANOTTE (BOAS NOITES, DONAS E CABALEIROS) Luigi Comencini, Nanni Loy, Luigi Magni, Mario Monicelli e Ettore Scola

Martes 22 de novembro de 2016
TEATRO PRINCIPAL
16:00 TUPAMAROS Rainer Hoffmann e Heidi Specogna
17:45 CREEPY Kiyoshi Kurosawa
20:15 MA LOUTE Bruno Dumont
22:30 NOCTURAMA Bertrand Bonello
SALÓN TEATRO
16:00 HOMENAXE VINTE ANOS SEN MARÍA CASARES
A FONDO: ENTREVISTA CON MARÍA CASARES
17:15 LE TESTAMENT D’ORPHÉE (O TESTAMENTO DE ORFEO) Jean Cocteau
19:00 MESA COLOQUIO SOBRE MARÍA CASARES
20:15 LA LARGA NOCHE DE FRANCISCO SANCTIS. Francisco Márquez e Andrea Testa
21:45 SANGUE DEL MIO SANGUE Marco Bellocchio
CINEMA NUMAX
17:00 LOS AUSENTES Luciana Piantanida
18:30 EL FUTURO PERFECTO Nele Wohlatz
20:15 TODO COMENZÓ POR EL FIN Luis Ospina
CGAC
16:00 SOLO Jean-Pierre Mocky
17:30 PLEINS FEUX SUR L’ASSASSIN Georges Franju
19:15 PÉRIL EN LA DEMEURE Michel Deville
22:00 LA COURSE DU LIÈVRE À TRAVERS LES CHAMPS (COMO LEBRE ACOSADA) René Clément
SEDE AFUNDACIÓN
17:00 ADUA E LE COMPAGNE (ADUA E AS SÚAS AMIGAS) Antonio Pietrangeli
19:00 IL MOMENTO PIÙ BELLO (O MOMENTO MÁIS FERMOSO) Luciano Emmer

Mércores 23 de novembro de 2016
TEATRO PRINCIPAL
17:00 EL ALMANAQUE José Pedro Charlo
18:30 YOURSELF AND YOURS(O TEU E TI) Hong Sang-soo
20:15 MA LOUTE Bruno Dumont
22:30 SIERANEVADA Cristi Puiu
SALÓN TEATRO
16:45 LES ENFANTS DU PARADIS (OS NENOS DO PARAÍSO) Marcel Carné
20:00 UNE VIE(UNHA VIDA) Stéphane Brizé
22:15 MALGRÉ LA NUIT(A PESAR DA NOITE) Philippe Grandrieux
CINEMA NUMAX
17:00 CINEMA EN CURSO: PROGRAMA 2 DES DELS NOSTRES BARRIS (DESDE OS NOSOS BARRIOS) Alumnos/as de 4º da ESO do colexio Montserrat (Orcasitas) e do Institut Bellvitge (L’Hospitalet de Llobregat)
MÉS A PROP (MÁIS PRETO) Alumnos/as de 2º de ESO do Institut Milà i Fontanals de Barcelona
DEIXANDO ATRÁS. Alumnos/as do CEIP A Rúa de Cangas
LLUMS DE MATINADA (LUCES DO AMENCER) Alumnos/as de 4º de ESO do Instituto Quatre Cantons de Barcelona
RERE EL MACBA. RETRAT D’UN MUSEU (DETRÁS DO MACBA. RETRATO DUN MUSEO) Alumnos/as de
1º de bacharelato do Instituto Moisès Broggi de Barcelona
SONS NO CAMIÑO. Alumnos/as de 4º de ESO do IES. Manuel Chamoso Lamas do Carballiño
19:15 THE LOVE WITCH (A BRUXA DO AMOR) Anna Biller
21:30 ELDORADO XXI Salomé Lamas
CGAC
22:00 TEMPI NOSTRI – ZIBALDONE N. 2 (OS NOSOS TEMPOS) Alessandro Blasetti / Paul Paviot
SEDE AFUNDACIÓN
17:00 GIÙ IL SIPARIO Raffaello Matarazzo
19:00 PENSIONE EDELWEISS (O ALBERGUE DOS SUICIDAS) Ottorino Franco Bertolini e Víctor Merenda

Xoves 24 de novembro de 2016
TEATRO PRINCIPAL
16:45 SIETE INSTANTES Diana Cardozo
18:30 EL CASO BOLIVIANO Violeta Ayala
20:00 WHILE THE WOMEN ARE SLEEPING (MENTRES ELAS DORMEN) Wayne Wang
22:00 PELÍCULA SORPRESA
SALÓN TEATRO
18:15 SAFARI Ulrich Seidl
20:00 MA LOUTE Bruno Dumont
22:15 YOURSELF AND YOURS(O TEU E TI) Hong Sang-soo
CINEMA NUMAX
17:00 PROGRAMA DE CURTAS ESPAÑOLAS
EUSEBIO, EL AMERICANO, Ruth Somalo
INTIMIDAD, Antonio Labajo Altamirano
IHESA (A FUGA) Alejandro Díaz Castaño
18:30 PROGRAMA DE CURTAS INTERNACIONAIS
UR ARTEAN. Jesus María Palacios e Íñigo Jiménez
UM DIA NO ILÈ. Guilherme César e Alcides Jesus dos Santos
DANCING WITH MONSTERS. Isabella Freilinger
NORMAL. Vadim Lasca
CARTA 12, PRAGA. Vera Czemerinski
20:15 EL FUTURO PERFECTO. Nele Wohlatz
21:30 MEMORIAS DE MUJERES. Virginia Martínez
TUPAMAROS. Rainer Hoffmann e Heidi Specogna
CGAC
20:30 CANICULE (DÍA DE CANS) Yves Boisset
22:15 COME BACK, LITTLE SHEBA (VOLVE, PEQUENA SHEBA) Daniel Mann
SEDE AFUNDACIÓN
17:00 IO, IO, IO E GLI ALTRI (EU, EU, EU E OS OUTROS) Alessandro Blasetti
19:00 SOSTIENE PEREIRA Roberto Faenza

Venres 25 de novembro de 2016
TEATRO PRINCIPAL
16:00 ÉTAT DE SIÈGE(ESTADO DE SITIO) Costa-Gavras
18:15 LA LARGA NOCHE DE FRANCISCO SANCTIS. Francisco Márquez e Andrea Testa
19:45 PREMIO CINEUROPA: JOSE MARIA «CHEMA» PRADO
FAI BEI SOGNI (DOCES SOÑOS) Marco Bellocchio
22:30 MARATÓN
TRAIN TO BUSAN. Yeon Sang-ho
THE AUTOPSY OF JANE DOE (A AUTOPSIA DE JANE DOE) André Øvredal
EL ESPEJO DE LA BRUJA. Chano Urueta
THE GIRL WITH ALL THE GIFTS. Colm McCarthy
THE LOVE WITCH (A BRUXA DO AMOR) Anna Biller
CREEPY. Kiyoshi Kurosawa
SAFARI. Ulrich Seidl
PELÍCULA SORPRESA
SALÓN TEATRO
17:30 LAS SINSOMBRERO. Serrana Torres, TàniaBalló, Manuel Jimenez
18:45 PAULA Eugenio Canevari
20:15 RESTER VERTICAL Alain Guiraudie
22:00 MALGRÉ LA NUIT(A PESAR DA NOITE) Philippe Grandrieux
SEDE AFUNDACIÓN
17:00 IL MEDICO E LO STREGONE (O MÉDICO E O CURANDEIRO) Mario Monicelli
18:45 THE SEA GULL Sidney Lumet

Sábado 26 de novembro de 2016
TEATRO PRINCIPAL
16:45 MA VIE DE COURGETTE Claude Barras
18:00 UNE VIE (UNHA VIDA) Stéphane Brizé
20:15 PREMIO CINEUROPA: CARLOS SAURA
ZONDA: FOLCLORE ARGENTINO Carlos Saura
22:15 FAI BEI SOGNI (DOCES SOÑOS) Marco Bellocchio
00:30 AMAZING JOURNEY, THE STORY OF THE WHO. Paul Crowder / Murray Lerner
SALÓN TEATRO
18:00 TRAIN TO BUSAN Yeon Sang-ho
20:00 WHILE THE WOMEN ARE SLEEPING (MENTRES ELAS DORMEN) Wayne Wang
22:00 THE AUTOPSY OF JANE DOE (A AUTOPSIA DE JANE DOE) André Øvredal
SEDE AFUNDACIÓN
17:00 ABIGAIL’S PARTY Mike Leigh
18:45 THE GLASS MENAGERIE(O ZOO DE CRISTAL) Paul Newman

Domingo 27 de novembro de 2016
TEATRO PRINCIPAL
16:45 MA VIE DE COURGETTE Claude Barras
18:00 SANGUE DEL MIO SANGUE Marco Bellocchio
20:00 SIERANEVADA Cristi Puiu
23:00 RESTER VERTICAL Alain Guiraudie
SALÓN TEATRO
18:00 UNE VIE(UNHA VIDA) Stéphane Brizé
20:00 FAI BEI SOGNI (DOCES SOÑOS) Marco Bellocchio
22:30 THE GIRL WITH ALL THE GIFTS Colm McCarthy
CGAC
15:00 IL BIGAMO (O BIGAMO) Luciano Emmer
17:00 IL VIALE DELLA SPERANZA (O CAMIÑO DA ESPERANZA) Dino Risi
18:45 THE KINKS: SET ME FREE, THE ULTIMATE REVIEW Mark Hall
19:45 THE ANIMALS, ERIC BURDON AND BEYOND. Bill Getz
20:45 THE STORY OF THE YARDBIRDS Martin Baker
21:45 CREAM: THEIR FULLY AUTHORISED STORY. John Brewer
SEDE AFUNDACIÓN
17:00 THE PUBLIC EYE(O OLLO PÚBLICO) Howard Franklin
19:00 ESPION LÈVE-TOI Yves Boisset

Publicidad

Los comentarios se han cerrado.

5 Flares Facebook 0 Twitter 0 Google+ 4 Pin It Share 1 LinkedIn 0 5 Flares ×