Carnaval Ourense 2020. Programa completo

Fecha 13-02-2020 a 26-02-2020
Lugar
0 Flares Facebook 0 Twitter 0 Google+ 0 Pin It Share 0 LinkedIn 0 0 Flares ×

Programa Carnaval Ourense 2020 // Programa Entroido Ourense 2020.

A capital da provincia de Ourense fai gala de ser o referente dos entroidos galegos e, pese a non ser dos máis destacados como os tradicionais de Laza ou Xinzo de Limia, está plagado de actividades para o disfrute dos adultos e tamén dos máis pequenos.


Xoves 13 de febreiro de 2020. XOVES DE COMPADRES.

Regueifas e loitas tradicionais

  • Hora: 11.30 h
  • Lugar: Praza Maior
  • Organiza: Concellaría de Educación

Xoves 13 de febreiro de 2020. XOVES DE COMPADRES.

Regueifas e loitas tradicionais

  • Hora: 11.30 h
  • Lugar: Praza Maior
  • Organiza: Concellaría de Educación

ANIMACIÓN DE RÚA con Trópico de grelos, Brassica Rapa, Bicoia, Somdolilá

  • Hora: 00.00 h
  • Lugar: rúas da cidade

Venres 21 de febreiro de 2020

DESFILE ESCOLAR DE ENTROIDO

  • Idades: de 3 a 12 anos
  • Hora: 12.00 h
  • Lugar: Praza Maior, rúa Lamas Carvajal, rúa do Paseo,Parque de San Lázaro, rúa Santo Domingo, rúa da Paz,rúa das Tendas e Praza Maior.

ANIMACIÓN DE RÚA con Trópico de Grelos e Os Caliqueños

  • Hora: 20.30 h

Támega, Dr. Anchoa, Alambique, Nova terra de Trives, Noroeste e Mekánika

  • Hora: 00.00 h
  • Lugar: rúas da cidade

DESFILE ENTROIDOS DA CIDADE COAS PITAS DE EIROÁS, PAQUITA E NICANOR DE SEIXALBO E FREI CANEDO DA PONTE.

  • Hora: 20.30 h
  • Lugar: Praza Maior, rúa Lamas Carvajal, rúa do Paseo, Parque de San Lázaro, rúa Santo Domingo, rúa da Paz, rúa das Tendas e Praza Maior.

SESIÓN DJ

  • Hora: 00.30 h a 03.30 h
  • Lugar: Praza do Correxidor

Sábado 22 de febreiro de 2020

ANIMACIÓN DE RÚA Castro Bello e Os Caliqueños

  • Hora:12.30 h

Ruada cos cabezudos e a charanga Europa

  • Hora: 18.00 h

Os perqtores, Aperta, Mucha marcha

  • Hora: 20.30 h

Alambique, Dr. Anchoa, Noroeste, Trópico de grelos, Sorcha e Latexo percusión

  • Hora: 00.00 h
  • Lugar: rúas da cidade

FESTA INFANTIL

  • Hora: de 17.30 h a 19.00 h
  • Lugar: Praza das Mercedes

PREGÓN a cargo de MONCHO BORRAJO e BAILE coa orquestra OS SATÉLITES

  • Hora: 20.30 h
  • Lugar: Praza Maior, capacidade limitada

BAILE coa orquestra OS SATÉLITES

  • Hora: 00.30 h
  • Lugar: Praza Maior, capacidade limitada

SESIÓN DJ

  • Hora: 00.30 h a 03.30 h
  • Lugar: Praza do Correxidor

Domingo 23 de febreiro de 2020

ANIMACIÓN DE RÚA Mucha Marcha e Lou band

  • Hora: 12.30 h
  • Lugar: rúas da cidade

DESFILE DE COMPARSAS E CARROZAS

Desfile de comparsas e carrozas coa actuación das charangas Dr. Anchoa, CLK, Albor e Castro Bello

  • Hora: 17.00 h
  • Percorrido: Saída das Lagoas, rúa Curros Enríquez, rúa Xoán XXIII, rúa Progreso, rúa Doutor Marañón, Praza Maior

BAILE coa orquestra FUNÇÃO PÚBLICA

  • Hora: 18.30 h
  • Lugar: Praza Maior, capacidade limitada

ENTREGA DE PREMIOS DO CONCURSO DE COMPARSASE CARROZAS E ELECCIÓN DO REI OU RAÍÑA DO ENTROIDO 2020

  • Hora: 19.30 h
  • Lugar: Praza Maior

Lunes 24 de febreiro de 2020

ANIMACIÓN DE RÚA

Albor e Lou band

  • Hora: 12.30 h

Ruada cos cabezudos e a charanga El Brexit

  • Hora: 18.00 h

Fanfarria Taquikardia, Sorcha e Os Caliqueños

  • Hora: 20.30 h

Trópico de Grelos, Mucha marcha, Noroeste, Aperta, Dr. Anchoa e Mekánika

  • Hora: 00.00 h
  • Lugar: rúas da cidade

FESTA INFANTIL

  • Hora: de 17.30 h a 19.00 h
  • Lugar: Praza das Mercedes

BAILE coa orquestra GRUPO CLAXXON

  • Hora: 00.30 h
  • Lugar: Praza Maior, capacidade limitada

SESIÓN DJ

  • Hora: 00.30 h a 03.30 h
  • Lugar: Praza do Correxidor

Martes 25 de febreiro de 2020

ANIMACIÓN DE RÚA

Lou band e Mucha Marcha

  • Hora: 12.30 h

Nova Terra de Trives, Albor e CLK

  • Hora: 20.30 h
  • Lugar: rúas da cidade

BAILE coa orquestra OLYMPUS

  • Hora: 19.00 h
  • Lugar: Praza Maior, capacidade limitada

Mercores 26 de febreiro de 2020

ENTERRO DA SARDIÑA

Concentración na Praza Maior, as carpideiras acompañarán a Sardiña ao longo do percorrido, o cortexo fúnebre irá amenizado pola charanga Nova Terra de Trives

  • Hora: 20.00 h
  • Percorrido: Saída da Praza Maior, Lamas Carvajal, Paseo, Parque de San Lázaro, Sto Domingo, Lepanto, Xoán de Austria, praza de Santa Eufemia, Lamas Carvajal e remate na Praza Maior coa queima da Sardiña.

Carnavales de interés en la provincia de Ourense

Xinzo de Limia – ¡Programa completo aquí!
Laza – ¡Programa completo aquí!
Verín – ¡Programa completo aquí!
Maceda – ¡Programa completo aquí!

Publicidad

Los comentarios se han cerrado.

0 Flares Facebook 0 Twitter 0 Google+ 0 Pin It Share 0 LinkedIn 0 0 Flares ×