Cineuropa 2018 en Santiago de Compostela

Fecha 7-11-2018 a 28-11-2018
Lugar
0 Flares Facebook 0 Twitter 0 Google+ 0 Pin It Share 0 LinkedIn 0 0 Flares ×

Cineuropa 2018 en Santiago de Compostela. D0 7 a0 28 de novembro.

Mércores 7 de novembro de 2018

TEATRO PRINCIPAL

20:00. CERIMONIA DE APERTURA: LA NOCHE DE 12 AÑOS** Álvaro Brechner

Xoves 8 de novembro de 2018

TEATRO PRINCIPAL

  • 16:00 EL CRIMEN DE CUENCA* Pilar Miró
  • 17:45 BERGMAN: A YEAR IN A LIFE Jane Magnusson
  • 20:15 CERIMONIA DE ENTREGA DO PREMIO CINEUROPA A ISAKI LACUESTA** ENTRE DOS AGUAS** Isaki Lacuesta
  • 23:15 LAS HIJAS DEL FUEGO Albertina Carri

SALÓN TEATRO

  • 16:30 ATA TU ARADO A UNA ESTRELLA Carmen Guarini
  • 18:15 OJOS DE MADERA Germán Tejeira e Roberto Suárez, con presentación e coloquio.
  • 20:00 A LAND IMAGINED Yeo Siew Hua
  • 21:45 ZGODOVINA LJUBEZNI / HISTORIA DE AMOR Sonja Prosenc

MULTICINES COMPOSTELA (SALA 2)

  • 17:30 UN SINGE EN HIVER / UN MONO EN INVERNO* Henri Verneuil
  • 19:30 TIGRE Silvina Schnicer e Ulises Porra Guardiola
  • 21:15 JETZT.NICHT. Julia Keller
  • 22:45 MACUNAÍMA* Joaquim Pedro de Andrade MULTICINES COMPOSTELA (SALA B)
  • 22:00 LA GRANDE BOUFFE / O GRAN BANQUETE* Marco Ferreri

Venres 9 de novembro de 2018

TEATRO PRINCIPAL

  • 16:00 TAMAÑO NATURAL* (versión íntegra con metraxe engadida) Luis García Berlanga
  • 18:00 AL DESIERTO Ulises Rosell
  • 20:00 DOGMAN Matteo Garrone
  • 22:00 THE GUILTY Gustav Möller
  • 23:30 BELMONTE Federico Veiroj

SALÓN TEATRO

  • 16:30 ROBAR A RODIN Cristóbal Valenzuela Berríos
  • 18:00 CONVERSACIONES ALREDEDOR DE UN PIANO QUE VINO DE EUROPA Queyi LA FLOR DE LA VIDA Claudia Abend e Adriana Loeff
  • 20:15 DJON AFRICA Filipa Reis e João Miller Guerra
  • 22:00 DESLEMBRO Flavia Castro
  • 23:45 IL PORTIERE DI NOTTE / PORTEIRO DE NOITE* Liliana Cavani

MULTICINES COMPOSTELA (SALA 2)

  • 17:30 BENVENUTA* André Delvaux
  • 19:30 SEM RAIZ Renan Rovida
  • 21:15 DRESSAGE Pooya Badkoobeh

SEDE AFUNDACIÓN

  • 17:00 THE ADJUSTER / O LIQUIDADOR* Atom Egoyan 19:00 UNE FLAMME DANS MON COEUR / UNHA LAPA NO MEU CORAZÓN* Alain Tanner

Sábado 10 de novembro de 2018

TEATRO PRINCIPAL

  • 16:00 MIRAI NO MIRAI / MIRAI, A MIÑA IRMÁ PEQUENA Mamoru Hosoda
  • 18:00 MANBIKI KAZOKU / UN ASUNTO DE FAMILIA Hirokazu Kore-eda
  • 20:15 MI OBRA MAESTRA Gastón Duprat
  • 22:15 DOGMAN Matteo Garrone
  • 00:00 MARLINA, THE MURDERER IN FOUR ACTS / MARLINA, ASASINA EN CATRO ACTOS Mouly Surya

SALÓN TEATRO

  • 16:00 STRAW DOGS / CANS DE PALLA* Sam Peckinpah
  • 18:15 ARCTIC Joe Penna
  • 20:15 APUNTES PARA UNA PELÍCULA DE ATRACOS Elías León Siminiani, con presentación e coloquio.
  • 22:30 LETO / SUMMER Kirill Serebrennikov

MULTICINES COMPOSTELA (SALA 2)

  • 17:30 BERGMAN: A YEAR IN A LIFE Jane Magnusson
  • 19:45 ZGODOVINA LJUBEZNI / HISTORIA DE AMOR Sonja Prosenc
  • 21:45 BLOSSOM VALLEY / O VAL DAS FLORES László Csuja

SEDE AFUNDACIÓN

  • 17:30 WISH YOU WERE HERE / SE ESTIVERAS AQUÍ* David Leland
  • 19:15 THE TRIP / A VIAXE* Roger Corman

Domingo 11 de novembro de 2018

TEATRO PRINCIPAL

  • 16:15 LAS VEGAS Juan Villegas
  • 17:45 UTØYA 22. JULI Erik Poppe
  • 19:30 MANBIKI KAZOKU / UN ASUNTO DE FAMILIA Hirokazu Kore-eda
  • 22:00 APUNTES PARA UNA PELÍCULA DE ATRACOS Elías León Siminiani

SALÓN TEATRO

  • 16:00 LAIKA Aurel Klimt
  • 17:45 MI OBRA MAESTRA Gastón Duprat
  • 19:45 THE MISEDUCATION OF CAMERON POST Desiree Akhavan
  • 21:30 PRAÇA PARIS Lúcia Murat

MULTICINES COMPOSTELA (SALA 2)

  • 17:30 GO GET SOME ROSEMARY* Benny Safdie e Josh Safdie
  • 19:30 ANNA KARENINA. ISTORIYA VRONSKOGO / ANA KARÉNINA. A HISTORIA DE VRÓNSKI Karen Shakhnazarov
  • 22:00 FUNERAL PARADE OF ROSES* Toshio Matsumoto

SEDE AFUNDACIÓN

  • 17:00 NIKUTAI NO MON / GATE OF FLESH* Seijun Suzuki
  • 19:00 JITSUROKU ABE SADA / O ABISMO DOS SENTIDOS* Noboru Tanaka

MUSEO DAS PEREGRINACIÓNS

  • 11:30 SEARCHING FOR BOBBY FISCHER / EN BUSCA DE BOBBY FISCHER* Steven Zaillian
  • 16:00 AL DI LÀ DEL BENE E DEL MALE / MÁIS ALÁ DO BEN E DO MAL* Liliana Cavani
  • 18:15 9 FUGAS* (work in progress) Fon Cortizo
    EL EQUIPO DE MI BARRIO* Rafa de los Arcos, con presentación e debate.
  • 20:15 SHORTBUS* John Cameron Mitchell 22:15 EKSTASE / ÉXTASE* Gustav Machaty

SALA AGUSTÍN MAGÁN (CC. SANTA MARTA)

  • 16:00 LA SEMANA DEL ASESINO* Eloy de La Iglesia
  • 18:00 EL EXTRAÑO VIAJE* Fernando Fernán Gómez
  • 19:45 LA TRASTIENDA* Jorge Grau

Luns 12 de novembro de 2018

TEATRO PRINCIPAL

  • 16:00 LOS VAGOS Gustavo Biazzi
  • 17:45 BERGMAN: A YEAR IN A LIFE Jane Magnusson
  • 20:00 UTØYA 22. JULI Erik Poppe
  • 21:45 SE ROKH / 3 CARAS Jafar Panahi

SALÓN TEATRO

  • 16:30 LUZ OBSCURA Susana de Sousa Dias
  • 18:00 L’ÎLE AU TRÉSOR / A ILLA DO TESOURO Guillaume Brac
  • 20:00 ENTRE DOS AGUAS Isaki Lacuesta
  • 22:30 MI OBRA MAESTRA Gastón Duprat

MULTICINES COMPOSTELA (SALA 2)

  • 17:30 JULIA Y EL ZORRO Inés María Barrionuevo
  • 19:30 PRIMAS Laura Bari
  • 21:30 MARLINA, THE MURDERER IN FOUR ACTS / MARLINA, ASASINA EN CATRO ACTOS Mouly Surya

MULTICINES COMPOSTELA (SALA B)

  • 22:00 MAÎTRESSE* Barbet Schroeder SEDE AFUNDACIÓN
  • 17:00 JE T’AIME… MOI NON PLUS / ÁMOTE… MAIS EU NON* Serge Gainsbourg

MUSEO DAS PEREGRINACIÓNS

  • 11:30 COMPUTER CHESS* Andrew Bujalski
  • 16:00 LA PRIMA ANGÉLICA* Carlos Saura
  • 18:00 SPK KOMPLEX / COMPLEXO SPK Gerd Kroske
  • 20:00 LAS OLAS Adrián Biniez
  • 21:45 POLISSONS ET GALIPETTES / GOLFOS E PICARDÍAS* Michel Reilhac e Cécile Babiole

SALA AGUSTÍN MAGÁN (CC. SANTA MARTA)

  • 16:00 AMADOR* Francisco Regueiro
  • 17:45 LOS PLACERES OCULTOS* Eloy de La Iglesia
  • 19:30 LA CRIATURA* Eloy de La Iglesia

Martes 13 de novembro de 2018

TEATRO PRINCIPAL

  • 16:45 OJOS DE MADERA Germán Tejeira e Roberto Suárez, con presentación e coloquio.
  • 18:15 APUNTES PARA UNA PELÍCULA DE ATRACOS Elías León Siminiani
  • 20:00 THE HOUSE THAT JACK BUILT / A CASA DE JACK Lars von Trier
  • 22:45 THE GREEN FOG Guy Maddin, Evan Johnson e Galen Johnson

SALÓN TEATRO

  • 16:30 ROBAR A RODIN Cristóbal Valenzuela Berríos
  • 18:00 BLOSSOM VALLEY / O VAL DAS FLORES László Csuja
  • 19:45 SE ROKH / 3 CARAS Jafar Panahi
  • 21:45 NUESTRO TIEMPO Carlos Reygadas

MULTICINES COMPOSTELA (SALA 2)

  • 17:30 SEM RAIZ Renan Rovida
  • 19:00 KABE NO NAKA NO HIMEGOTO / SEGREDOS TRALA PAREDE* Kôji Wakamatsu
  • 20:30 VIOLATED ANGELS* Kôji Wakamatsu
  • 21:45 VIOLENT VIRGIN* Kôji Wakamatsu
  • 23:00 RUNNING IN MADNESS, DYING IN LOVE* Kôji Wakamatsu

MULTICINES COMPOSTELA (SALA B)

  • 22:00 SIMON KILLER* Antonio Campos

MUSEO DAS PEREGRINACIÓNS

  • 11:30 SHATRANJ KE KHILARI / OS XOGADORES DE XADREZ* Satyajit Ray
  • 16:00 SEDUÇÃO DA CARNE Júlio Bressane
  • 17:30 RABOT Christina Vandekerckhove
  • 19:15 PEDRÓN DO FREIXO* Ángel Cordero Gómez, con presentación e coloquio.
  • 21:00 NAZIDANIE Boris Yukhananov

SALA AGUSTÍN MAGÁN (CC. SANTA MARTA)

  • 16:00 THE PLEASURE OF BEING ROBBED* Josh Safdie
  • 17:15 DARK HORSE* Todd Solondz
  • 19:00 CAMBIO DE SEXO* Vicente Aranda
  • 21:00 THE IMMORAL MR. TEAS / O INMORAL SR. TEAS* Russ Meyer

Mércores 14 de novembro de 2018

TEATRO PRINCIPAL

  • 16:00 EL ENTUSIASMO Luis E. Herrero
  • 17:45 KAZARKEN: EN CREUSANT Güldem Durmaz, con presentación e coloquio.
  • 20:00 THE GUILTY Gustav Möller
  • 21:45 LETO / SUMMER Kirill Serebrennikov

SALÓN TEATRO

  • 16:30 KARDEŞLER / IRMÁNS Ömür Atay
  • 18:30 BELMONTE Federico Veiroj
  • 20:00 EL SILENCIO DE OTROS Almudena Carracedo e Robert Bahar
  • 21:45 LAS HIJAS DEL FUEGO Albertina Carri

MULTICINES COMPOSTELA (SALA 2)

  • 17:30 LAST MEN IN ALEPPO Feras Fayyad e Steen Johannessen
  • 19:30 LOS VAGOS Gustavo Biazzi
  • 21:15 NAKED BULLET* Kôji Wakamatsu
  • 22:45 GO, GO SECOND TIME VIRGIN* Kôji Wakamatsu

MUSEO DAS PEREGRINACIÓNS

  • 11:30 PAWN SACRIFICE / O CASO FISCHER* Edward Zwick
  • 16:15 UNTIL THE END OF TIME Yasmine Chouikh
  • 18:00 AL DESIERTO Ulises Rosell
  • 19:45 THE OTHER SIDE OF EVERYTHING Mila Turajlic
  • 21:45 CUBANAS. MUJERES EN REVOLUCIÓN María Torrellas

Xoves 15 de novembro de 2018

TEATRO PRINCIPAL

  • 16:15 L’ÎLE AU TRÉSOR / A ILLA DO TESOURO Guillaume Brac
  • 18:15 EL SILENCIO DE OTROSAlmudena Carracedo e Robert Bahar
  • 20:00 HIGH LIFE Claire Denis
  • 22:15 ASH IS PUREST WHITE Jia Zhang-Ke

SALÓN TEATRO

  • 16:00 IDENTIFICAZIONE DI UNA DONNA / IDENTIFICACIÓN DUNHA MULLER* Michelangelo Antonioni
  • 18:15 TIGRE Silvina Schnicer e Ulises Porra Guardiola
  • 20:00 OIKTOS / PITY Babis Makridis
  • 21:45 MENTE REVÓLVER Alejandro Ramírez Corona

MULTICINES COMPOSTELA (SALA 2)

  • 17:30 FEVEREIROS / FEBREIROS Marcio Debellian
  • 19:00 LAS VEGAS Juan Villegas
  • 20:30 THE OTHER SIDE OF EVERYTHING Mila Turajlic
  • 22:30 CIAO MASCHIO / ADEUS AO MACHO* Marco Ferreri

MULTICINES COMPOSTELA (SALA B)

  • 22:00 ECSTASY OF THE ANGELS* Kôji Wakamatsu MUSEO DAS PEREGRINACIÓNS
  • 11:30 LA PARTIE D’ÉCHECS / A PARTIDA DE XADREZ* Yves Hanchar
  • 16:15 VIRIDIANA* Luis Buñuel
  • 18:00 O TERMÓMETRO DE GALILEU Teresa Villaverde
  • 20:00 KAZARKEN: EN CREUSANT Ggüldem Durmaz, con presentación e coloquio.

SALA AGUSTÍN MAGÁN (CC. SANTA MARTA)

  • 15:00 MAFIOSO* Alberto Lattuada
  • 17:00 L’APE REGINA / A ABELLA RAÍÑA* Marco Ferreri
  • 18:45 LA DONNA SCIMMIA / REMATOU O NEGOCIO* Marco Ferreri
  • 20:30 OGGI, DOMANI, DOPODOMANI / HOXE, MAÑÁ, PASADOMAÑÁ* Eduardo De Filippo, Marco Ferreri e Luciano Salce

SALÓN TEATRO

  • 16:00 UNTIL THE END OF TIME Yasmine Chouikh
  • 17:45 THE MISEDUCATION OF CAMERON POST Desiree Akhavan
  • 19:30 ASH IS PUREST WHITE Jia Zhang-Ke
  • 22:15 ARCTIC Joe Penna

MULTICINES COMPOSTELA (SALA 2)

  • 17:30 MAMA Elisabeta Bostan
  • 19:15 LAS OLAS Adrián Biniez
  • 21:00 KHRUSTAL / CISNE DE CRISTAL Darya Zhuk
  • 22:45 MENTE REVÓLVER Alejandro Ramírez Corona

CINEMA NUMAX

  • 17:30 A LAND IMAGINED Yeo Siew Hua
  • 19:30 THE GREEN FOG Guy Maddin, Evan Johnson e Galen Johnson
  • 20:45 NUESTRO TIEMPO Carlos Reygadas

MUSEO DAS PEREGRINACIÓNS

  • 16:00 LA ‘MOARA CU NOROC’ / O MUÍÑO DA FORTUNA Victor Iliu
  • 18:00 O PROCESSO Maria Augusta Ramos
  • 20:30 LA CAUSA CONTRA FRANCO Lucía Palacios e Dietmar Post, con presentación e coloquio.

SALA AGUSTÍN MAGÁN (CC. SANTA MARTA)

  • 16:00 CONTROSESSO* Renato Castellani, Marco Ferreri e Franco Rossi 18:00 UNA MOGLIE AMERICANA / A ESPOSA AMERICANA* Gian Luigi Polidoro
  • 20:00 RECONSTITUIREA / A RECONSTRUCIÓN* Lucian Pintilie

Venres 16 de novembro de 2018

TEATRO PRINCIPAL

  • 16:00 DIE KÖRPER DER ASTRONAUTEN / OS CORPOS DOS ASTRONAUTAS Alisa Berger
  • 17:15 ANNA KARENINA. ISTORIYA VRONSKOGO / ANA KARÉNINA. A HISTORIA DE VRÓNSKI Karen Shakhnazarov
  • 20:00 INDEPENDENTA ROMÂNIEI** Aristide Demetriade e Grigore Brezeanu co acompañamento musical en vivo da pianista Mihaela Duma
  • 22:00 THE HOUSE THAT JACK BUILT / A CASA DE JACK Lars von Trier

SALÓN TEATRO

  • 16:00 NAZIDANIE Boris Yukhananov
  • 18:45 WALDHEIMS WALZER / O CASO KURT WALDHEIM Ruth Beckermann
  • 20:30 DJON AFRICA Filipa Reis e João Miller Guerra
  • 22:15 FROST Sharunas Bartas

MULTICINES COMPOSTELA (SALA 2)

  • 17:30 DIANTE DOS MEUS OLHOS André Félix
  • 19:00 LA FEMME PUBLIQUE / A MULLER PÚBLICA* Andrzej Zulawski
  • 21:00 INFERNINHO Pedro Diogenes e Guto Parente
  • 22:30 ROMANCE* Catherine Breillat

CINEMA NUMAX

  • 17:30 LA ESTRELLA ERRANTE* Alberto Gracia
  • 19:00 HAL Amy Scott
  • 20:45 CÓMPRAME UN REVÓLVER Julio Hernández Cordón
  • 22:30 SPK KOMPLEX / COMPLEXO SPK Gerd Kroske

SEDE AFUNDACIÓN

  • 17:00 SCHIZOPOLIS* Steven Soderbergh
  • 18:45 O SOM AO REDOR* Kleber Mendonça Filho

MUSEO DAS PEREGRINACIÓNS

  • 11:30 THE LUZHIN DEFENCE / A DEFENSA LUZHIN* Marleen Gorris
  • 16:00 ATA TU ARADO A UNA ESTRELLA Carmen Guarini
  • 17:30 SOBIBÓR, 14 OCTOBRE 1943, 16 HEURES* Claude Lanzmann
  • 19:15 LA CAUSA CONTRA FRANCO Lucía Palacios e Dietmar Post, con presentación e coloquio.
  • 21:30 O DESAFÍO DO SIL* Domingo Díaz, con presentación e coloquio.

SALA AGUSTÍN MAGÁN (CC. SANTA MARTA)

  • 15:30 L’URLO* Tinto Brass
  • 17:15 LA CHIAVE / A CHAVE SECRETA* Tinto Brass
  • 19:00 LA PIRATE* Jacques Doillon
  • 20:45 JE VOUS SALUE, MARIE / EU SAÚDOTE, MARÍA* Jean-Luc Godard

Sábado 17 de novembro de 2018

TEATRO PRINCIPAL

  • 16:15 DILILI À PARIS / DILILI EN PARÍS Michel Ocelot
  • 18:00 LA DERNIÈRE FOLIE DE CLAIRE DARLING / A ÚLTIMA TOLEMIA DE CLAIRE DARLING Julie Bertuccelli
  • 20:00 CERIMONIA DE ENTREGA DO PREMIO CINEUROPA A ÁNGELA MOLINA**. ESE ESCURO OBXECTO DO DESEXO** Luis Buñuel
  • 22:30 HIGH LIFE Claire Denis

SALA AGUSTÍN MAGÁN (CC. SANTA MARTA)

  • 16:00 PASOLINI: PROSSIMO NOSTRO* Giuseppe Bertolucci
  • 17:15 SALÒ O LE 120 GIORNATE DI SODOMA / SALÓ, OU OS 120 DÍAS DE SODOMA* Pier Paolo Pasolini
  • 19:15 MYRA BRECKINRIDGE* Michael Sarne
  • 21:00 NARCOTIC* Dwain Esper e Vival Sodart

AUDITORIO DE GALICIA

  • 20:30 CONCERTO DA REAL FILHARMONÍA DE GALICIA dirixida por Helmut Imig coa proxección de DAS CABINET DES DR. CALIGARI / O GABINETE DO DOUTOR CALIGARI Robert Wiene

Domingo 18 de novembro de 2018

TEATRO PRINCIPAL

  • 16:15 LAIKA Aurel Klimt
  • 18:00 THE MISEDUCATION OF CAMERON POST Desiree Akhavan
  • 19:45 LETO / SUMMER Kirill Serebrennikov
  • 22:00 NUESTRO TIEMPO Carlos Reygadas

SALÓN TEATRO

  • 16:30 PRAÇA PARIS Lúcia Murat
  • 18:30 LA DERNIÈRE FOLIE DE CLAIRE DARLING / A ÚLTIMA TOLEMIA DE CLAIRE DARLING Julie Bertuccelli
  • 20:30 NOTTI MAGICHE / NOITES MÁXICAS Paolo Virzì
  • 22:45 TERET / THE LOAD Ognjen Glavonić

MULTICINES COMPOSTELA (SALA 2)

  • 17:30 JIMMIE Jesper Ganslandt
  • 19:15 FELIX SI OTILIA / FELIX E OTILIA Iulian Mihu
  • 21:30 JULIA Y EL ZORRO Inés María Barrionuevo

CINEMA NUMAX

  • 17:30 DIE KÖRPER DER ASTRONAUTEN / OS CORPOS DOS ASTRONAUTAS Alisa Berger
  • 19:00 SVIDETELI PUTINA / TESTEMUÑAS DE PUTIN Vitaly Mansky 21:00 TROTE Xacio Baño. Preestrea en Galicia.n Presentación co equipo da película.

SEDE AFUNDACIÓN

  • 17:00 CRUISING / Á CAZA* William Friedkin
  • 19:00 CONDUCTA IMPROPIA* Néstor Almendros e Orlando Jiménez Leal

MUSEO DAS PEREGRINACIÓNS

  • 16:00 LES ANGES EXTERMINATEURS* Jean-Claude Brisseau
  • 17:45 DINCOLO DE NISIPURI / MÁIS ALÁ DAS AREAS Radu Gabrea
  • 19:45 JE VOIS ROUGE / VEXO TODO ROXO Bojina Panayotova
  • 21:30 INFERNINHO Pedro Diogenes e Guto Parente

SALA AGUSTÍN MAGÁN (CC. SANTA MARTA)

  • 16:00 CLEOPATRA* Cecil B. DeMille
  • 18:00 EL DIPUTADO* Eloy de La Iglesia
  • 20:00 EL SACERDOTE* Eloy de La Iglesia

Luns 19 de novembro de 2018

TEATRO PRINCIPAL

  • 16:15 SEDUÇÃO DA CARNE Júlio Bressane
  • 17:30 ARCTIC Joe Penna
  • 19:30 LAS HEREDERAS Marcelo Martinessi
  • 21:15L’HOMME FIDÈLE / UN HOME FIEL Louis Garrel
  • 22:45 DOUBLES VIES / NON-FICTION Olivier Assayas

SALÓN TEATRO

  • 16:00 JETZT.NICHT. Julia Keller
  • 17:45 JE VOIS ROUGE / VEXO TODO ROXO Bojina Panayotova
  • 19:30 KHRUSTAL / CISNE DE CRISTAL Darya Zhuk
  • 21:15 THE WILD PEAR TREE Nuri Bilge Ceylan

MULTICINES COMPOSTELA (SALA 2)

  • 17:30 MIHAI VITEAZUL / A ÚLTIMA CRUZADA Sergiu Nicolaescu
  • 21:00 MARFA ȘI BANII / A MERCANCÍA E A PASTA Cristi Puiu
  • 22:45 EL ENTUSIASMO Luis E. Herrero

MULTICINES COMPOSTELA (SALA B)

  • 22:00 HOTEL DE LUX Dan Pița CINEMA NUMAX
  • 18:00 NEVILLE D’ALMEIDA: CRONISTA DA BELEZA E DO CAOS Mario Abbade
  • 20:00 FROST Sharunas Bartas
  • 22:30 TERET / THE LOAD Ognjen Glavonić

SEDE AFUNDACIÓN

  • 17:00 W.R. – MISTERIJE ORGANIZMA / OS MISTERIOS DO ORGANISMO* Dušan Makavejev
  • THE HOUSE IS BLACK* Forugh Farrokhzad

MUSEO DAS PEREGRINACIÓNS

  • 16:00 LA CENA BLANCA DE ROMINA Francisco Rizzi e Hernán Martín
  • 17:15 ‘77 NO COMMERCIAL USE Luis Fulvio
  • 19:30 EL COLOR DEL CAMALEÓN Andrés Lübbert, con presentación e coloquio.
  • 21:45 SVIDETELI PUTINA / TESTEMUÑAS DE PUTIN Vitaly Mansky

SALA AGUSTÍN MAGÁN (CC. SANTA MARTA)

  • 15:00 MARCIA NUZIALE / MARCHA NUPCIAL* Marco Ferreri
  • 16:30 IL FISCHIO AL NASO / QUE DOCE É MORRER ASÍ* Ugo Tognazzi
  • 18:30 L’HAREM / O HARÉN* Marco Ferreri
  • 20:15 TOUCHE PAS À LA FEMME BLANCHE / NON TOCAR Á MULLER BRANCA* Marco Ferreri

Martes 20 de novembro de 2018

TEATRO PRINCIPAL

  • 16:00 WALDHEIMS WALZER / O CASO KURT WALDHEIM Ruth Beckermann
  • 17:45 TERET / THE LOAD Ognjen Glavonić
  • 19:45 SUNSET / ATARDECER László Nemes
  • 22:15 LES ESTIVANTS / A CASA DE VERÁN Valeria Bruni Tedeschi

SALÓN TEATRO

  • 16:30 GHOSTLAND Pascal Laugier
  • 18:15 DRESSAGE Pooya Badkoobeh
  • 20:15 MORIR PARA CONTAR Hernán Zin, con presentación e coloquio.
  • 22:30 L’HOMME FIDÈLE / UN HOME FIEL Louis Garrel

MULTICINES COMPOSTELA (SALA 2)

  • 17:30 SCURTĂ ISTORIE / UNHA HISTORIA CURTA Ion Popescu-Gopo SECVENȚE / SECUENCIAS Alexandru Tatos
  • 19:30 LAST MEN IN ALEPPO Feras Fayyad e Steen Johannessen
  • 21:30 DE PALMA* Noah Baumbach e Jake Paltrow

MULTICINES COMPOSTELA (SALA B)

  • 22:00 HUSTLER WHITE* Bruce La Bruce e Rick Castro

CINEMA NUMAX

  • 17:00 RABOT Christina Vandekerckhove
  • 18:45 SANTOS #2 WORK IN PROGRESS * Antón Corbal, con presentación e coloquio.
  • 20:30 EL COLOR DEL CAMALEÓN Andrés Lübbert, con presentación.
  • 22:15 DOVLATOV Alexey German Jr.

MUSEO DAS PEREGRINACIÓNS

  • 16:00 HAL Amy Scott
  • 17:45 LA FLOR DE LA VIDA Claudia Abend e Adriana Loeff
  • 19:30 LUZ OBSCURA Susana de Sousa Dias
  • 21:00 O PROCESSO Maria Augusta Ramos

SALA AGUSTÍN MAGÁN (CC. SANTA MARTA)

  • 15:30 CAUDILLO* Basilio Martín Patino
  • 17:15 LOS GOLFOS* Carlos Saura
  • 18:45 UNA GOTA DE SANGRE PARA MORIR AMANDO* Eloy de La Iglesia
  • 20:30 FURTIVOS* José Luis Borau

Mércores 21 de novembro de 2018

TEATRO PRINCIPAL

  • 17:00 THE WILD PEAR TREE Nuri Bilge Ceylan
  • 20:15 IN FABRIC Peter Strickland
  • 22:30 SUNSET / ATARDECER László Nemes

SALÓN TEATRO

  • 16:00 PEEPING TOM / O FOTÓGRAFO DO PÁNICO* Michael Powell
  • 18:00 LAS HEREDERAS Marcelo Martinessi
  • 20:00 DOUBLES VIES / NON-FICTION Olivier Assayas
  • 22:00 SAUVAGE Camille Vidal-Naquet
  • 23:45 TOUCH ME NOT Adina Pintilie

MULTICINES COMPOSTELA (SALA 2)

  • 17:30 MOROMEȚII / A FAMILIA MOROMETE Stere Gulea
  • 20:00 SEIZOKU / SEX JACK* Kôji Wakamatsu
  • 21:15 SHINJUKU MAD* Kôji Wakamatsu
  • 22:30 GHOSTLAND Pascal Laugier

CINEMA NUMAX

  • 17:30 L’EMPIRE DE LA PERFECTION / BUSCANDO A PERFECCIÓN Julien Faraut
  • 19:30 LA FLOR (primeiro acto) Mariano Llinás, con presentación e coloquio.

MUSEO DAS PEREGRINACIÓNS

  • 16:00 MOI, PIERRE RIVIÈRE, AYANT ÉGORGÉ MA MÈRE, MA SOEUR ET MON FRÈRE…* René Allio
  • 18:15 FIGURAS Eugenio Canevari, con presentación e coloquio.
  • 20:15 LA FELICIDAD DE LOS PERROS* David Hernández, con presentación e coloquio.

SALA AGUSTÍN MAGÁN (CC. SANTA MARTA)

  • 17:30 MOONRISE* Frank Borzage
  • 19:15 THE LAST TEMPTATION OF CHRIST / A ÚLTIMA TENTACIÓN DE CRISTO* Martin Scorsese

Xoves 22 de novembro de 2018

TEATRO PRINCIPAL

  • 16:00 LAS HIJAS DEL FUEGO Albertina Carri
  • 18:15 WHAT KEEPS YOU ALIVE Colin Minihan
  • 20:15 SUPPORT THE GIRLS Andrew Bujalski
  • 22:00 PELÍCULA SORPRESA

SALÓN TEATRO

  • 16:30 MULLERES EXPERIMENTALISTAS DE AMÉRICA LATINA
  • 18:15 VIVIR Y OTRAS FICCIONES Jo Sol
  • 20:00 GRÄNS / BORDER Ali Abbasi
  • 22:00 DOVLATOV Alexey German Jr.

MULTICINES COMPOSTELA (SALA 2)

  • 18:00 MORGIANA* Juraj Herz
  • 20:00 EGON SCHIELE – EXZESSE* Herbert Vesely
  • 21:45 RESTUL E TĂCERE / O RESTO É SILENCIO Nae Caranfil

MULTICINES COMPOSTELA (SALA B)

  • 22:00 THE IMAGE* Radley Metzger CINEMA NUMAX
  • 18:00 LA FLOR (segundo acto) Mariano Llinás, con presentación e coloquio.

MUSEO DAS PEREGRINACIÓNS

  • 17:15 UN VIVANT QUI PASSE* Claude Lanzmann
  • 18:30 MATER AMATÍSIMA* María Ruido, con presentación e coloquio.
  • 20:00 FIGURAS Eugenio Canevari, con presentación e coloquio.

SALA AGUSTÍN MAGÁN (CC. SANTA MARTA)

  • 17:00 QUEEN KELLY / A RAÍÑA KELLY* Erich von Stroheim
  • 18:45 BLONDE VENUS / A VENUS LOURA* Josef von Sternberg
  • 20:30 SHE DONE HIM WRONG / LADY LOU* Lowell Sherman

Venres 23 de novembro de 2018

TEATRO PRINCIPAL

  • 16:00 DRESSAGE Pooya Badkoobeh
  • 17:45 THE MAN WHO SURPRISED EVERYONE / O HOME QUE SORPRENDEU A TODOS Natalya Merkulova e Aleksey Chupov
  • 19:45 LONG DAY’S JOURNEY INTO NIGHT / LONGA VIAXE DO DÍA CARA Á NOITE Bi Gan
  •  22:15 MARATÓN DE #CINEUROPA32

GRÄNS / BORDER Ali Abbasi

WHAT KEEPS YOU ALIVE Colin Minihan

GHOSTLAND Pascal Laugier

SANTA SANGRE Alejandro Jodorowsky

EL GRAN AMOR DEL CONDE DRÁCULA Javier Aguirre

SYMPTOMS / SÍNTOMAS José Ramón Larraz ESCALOFRÍO Carlos Puerto

PELÍCULA SORPRESA MARATÓN

SALÓN TEATRO

  • 22:15 ‘77 NO COMMERCIAL USE Luis Fulvio

SEDE AFUNDACIÓN

  • 17:30 OCAÑA, RETRAT INTERMITENT* Ventura Pons
  • 19:15 ROCÍO* Fernando Ruiz Vergara

SALA AGUSTÍN MAGÁN (CC. SANTA MARTA)

  • 17:00 SHOAH (parte 1)* Claude Lanzmann AUDITORIO DE GALICIA / SALA MOZART
  • 19:30 SOIS BELLE ET TAIS-TOI / SÉ FERMOSA E CALA* Delphine Seyrig

Sábado 24 de novembro de 2018

TEATRO PRINCIPAL

  • 16:00 MIRAI NO MIRAI / MIRAI, A MIÑA IRMÁ PEQUENA Mamoru Hosoda
  • 18:00 DESLEMBRO Flavia Castro
  • 19:45 LORO / SILVIO E OS OUTROS Paolo Sorrentino
  • 22:30 GALVESTON Mélanie Laurent

SALÓN TEATRO

  • 16:15 MIRIAM MIENTE Natalia Cabral e Oriol Estrada
  • 18:00 L’HOMME FIDÈLE / UN HOME FIEL Louis Garrel
  • 19:30 THE KINDERGARTEN TEACHER Sara Colangelo
  • 21:30 LES ESTIVANTS / A CASA DE VERÁN Valeria Bruni Tedeschi
  • 23:45 SAUVAGE Camille Vidal-Naquet

MULTICINES COMPOSTELA (SALA 2)

  • 18:00 À L’AVENTURE* Jean-Claude Brisseau
  • 20:00 ENTER THE VOID* Gaspar Noé
  • 22:30 EMPEROR TOMATO KETCHUP* Shûji Terayama

CINEMA NUMAX

  • 17:30 WHAT KEEPS YOU ALIVE Colin Minihan
  • 19:15 1048 LUNES / 1048 LÚAS Charlotte Serrand, con presentación e coloquio.
  • 20:30 L’EMPIRE DE LA PERFECTION / BUSCANDO A PERFECCIÓN Julien Faraut

Domingo 25 de novembro de 2018

TEATRO PRINCIPAL

  • 15:30 DILILI À PARIS / DILILI EN PARÍS Michel Ocelot 17:15 NEVER LOOK AWAY / OBRA SEN AUTOR. Florian Henckel von Donnersmarck
  • 20:30 HAMADA** Eloy Domínguez Serén. Preestrea en Galicia. Presentación co equipo da película.
  • 22:30 THE MAN WHO SURPRISED EVERYONE / O HOME QUE SORPRENDEU A TODOS Natalya Merkulova e Aleksey Chupov

SALÓN TEATRO

  • 16:30 LAS HEREDERAS Marcelo Martinessi
  • 18:15 SUPPORT THE GIRLS Andrew Bujalski
  • 20:00 GALVESTON Mélanie Laurent
  • 21:45 LA CENA BLANCA DE ROMINA Francisco Rizzi e Hernán Martín
  • 23:00 LONG DAY’S JOURNEY INTO NIGHT / LONGA VIAXE DO DÍA CARA Á NOITE Bi Gan

MULTICINES COMPOSTELA (SALA 2)

  • 17:30 JIMMIE Jesper Ganslandt
  • 19:15 MIRIAM MIENTE Natalia Cabral e Oriol Estrada
  • 21:00 KARDEŞLER / IRMÁNS Ömür Atay
  • 22:45 FISCHIA IL SESSO* Gian Luigi Polidoro

CINEMA NUMAX

  • 17:30 CUNA DE MÚSICOS* Pablo Vázquez e Denis Carballás, con presentación e debate.
  • 19:00 TEMPO COMUM Susana Nobre
  • 20:15 PRIMAS Laura Bari
  • 22:15 DIANE Kent Jones

SEDE AFUNDACIÓN

  • 17:00 CHOSES SECRÈTES / PAIXÓNS SEGREDAS* Jean-Claude Brisseau
  • 19:00 THE BRIDES OF DRACULA / AS NOIVAS DE DRÁCULA* Terence Fisher SALA AGUSTÍN MAGÁN (CC. SANTA MARTA)
  • 16:30 SHOAH (parte 2)* Claude Lanzmann AUDITORIO DE GALICIA / SALA MOZART
  • 18:45 MASO ET MISO VONT EN BATEAU / MASO E MISO VAN EN BARCO* Carole Roussopoulos, Ioana Wieder, Delphine Seyrig e Nadja Ringart
  • 20:00 LA MARCHE DES FEMES À HENDAYE / A MARCHA DAS MULLERES A HENDAIA*
    Ioana Wieder e Carole Roussopoulos
    LIP: MONIQUE ET CHRISTIANE Carole Roussopoulos VIOL CONJUGAL, VIOL À DOMICILE / VIOLACIÓN CONXUGAL, VIOLACIÓN A DOMICILIO Carole Roussopoulos e Véronique Ducret
  • 16:15 HAL Amy Scott
  • 18:00 DIANE Kent Jones
  • 19:45 SUNSET / ATARDECER László Nemes
  • 22:15 NOTTI MAGICHE / NOITES MÁXICAS Paolo Virzì

MULTICINES COMPOSTELA (SALA 2)

  • 17:30 ALONDRAS EN EL ALAMBRE / COTOVÍAS NO ARAME* Jiří Menzel
  • 19:15 EL ENCARGO DEL CAZADOR* Joaquim Jordà
  • 21:00 À MA SOEUR / FAT GIRL* Catherine Breillat
  • 22:30 LA VIE NOUVELLE* Philippe Grandrieux

CINEMA NUMAX

  • 17:00 FOTBAL INFINIT / FÚTBOL INFINITO Corneliu Porumboiu
  • 18:30 LA FLOR (terceiro acto) Mariano Llinás, con presentación e coloquio.

SEDE AFUNDACIÓN

  • 17:00 NATTLEK / XOGOS DE NOITE* Mai Zetterling
  • 18:45 KOMISSAR / A COMISARIA* Aleksandr Askoldov

MUSEO DAS PEREGRINACIÓNS

  • 12:00 MESA DE DEBATE. MULLERES CREADORAS: A SITUACIÓN NO AUDIOVISUAL GALEGO E AS EXPERIENCIAS NOUTROS ESCENARIOS
  • 16:00 L’UDIENZA* Marco Ferreri
  • 18:00 HUNGRY HEARTS* Saverio Costanzo
  • 20:00 1048 LUNES / 1048 LÚAS Charlotte Serrand, con presentación e coloquio.
  • 21:30 SEVILLA Y GOMORRA* Ángel Filgueira, con presentación e coloquio.

Luns 26 de novembro de 2018

TEATRO PRINCIPAL

  • 16:30 CÓMPRAME UN REVÓLVER Julio Hernández Cordón
  • 18:15 THE KINDERGARTEN TEACHER Sara Colangelo
  • 20:00 IN FABRIC Peter Strickland
  • 22:15 LORO / SILVIO E OS OUTROS Paolo Sorrentino

SALÓN TEATRO

  • 16:00 TOUCH ME NOT Adina Pintilie
  • 18:15 DOUBLES VIES / NON-FICTION Olivier Assayas
  • 20:15 FLEUVE NOIR Érick Zonca
  • 22:30 SUPPORT THE GIRLS Andrew Bujalski

MULTICINES COMPOSTELA (SALA 2)

  • 17:30 FOTOGRAF* Irena Pavlásková
  • 20:00 EL SEXO ESTÁ LOCO* Jesús Franco
  • 21:30 KOI NO TSUMI / GUILTY OF ROMANCE* Sion Sono

MULTICINES COMPOSTELA (SALA B)

  • 22:00 PARTIES FINES / EDUCATION OF THE BARONESS* Gérard Kikoïne

CINEMA NUMAX

  • 17:30 WIÑAYPACHA / ETERNIDADE Oscar Catacora
  • 19:00 OS FILLOS DA VIDE Ana Domínguez, con presentación e coloquio.
  • 20:45 COINCOIN ET LES Z’INHUMAINS / COINCOIN CONTRA OS EXTRATERRESTRES Bruno Dumont

SEDE AFUNDACIÓN

  • 17:00 L’ULTIMA DONNA / A ÚLTIMA MULLER* Marco Ferreri

SALA AGUSTÍN MAGÁN (CC. SANTA MARTA)

  • 16:30 THE TRIGGER EFFECT / O EFECTO DOMINÓ* David Koepp
  • 18:15 SANS TOIT NI LOI / SEN TEITO NIN LEI* Agnès Varda
  • 20:15 LITTLE ODESSA / CUESTIÓN DE SANGUE* James Gray

Martes 27 de novembro de 2018

TEATRO PRINCIPAL

  • 16:15 COINCOIN ET LES Z’INHUMAINS / COINCOIN CONTRA OS EXTRATERRESTRES Bruno Dumont
  • 20:00 FLEUVE NOIR Érick Zonca
  • 22:15 UN COUTEAU DANS LE COEUR / COITELO E CORAZÓN Yann Gonzalez 00:00 A CLOCKWORK ORANGE / A LARANXA MECÁNICA* Stanley Kubrick

SALÓN TEATRO

  • 16:00 WIÑAYPACHA / ETERNIDADE Oscar Catacora
  • 17:30 LES ESTIVANTS / A CASA DE VERÁN. Valeria Bruni Tedeschi
  • 19:45 PLAIRE, AIMER ET COURIR VITE / SORRY ANGEL Christophe Honoré
  • 22:15 NEVER LOOK AWAY / OBRA SEN AUTOR Florian Henckel von Donnersmarck

MULTICINES COMPOSTELA (SALA 2)

  • 17:45 NEVILLE D’ALMEIDA: CRONISTA DA BELEZA E DO CAOS Mario Abbade
  • 19:45 OCCIDENT / OCCIDENTE Cristian Mungiu
  • 21:45 ME SIENTO EXTRAÑA* Enrique Martí Maqueda

MULTICINES COMPOSTELA (SALA B)

  • 22:00 JE SUIS À PRENDRE* Francis Leroi

CINEMA NUMAX

  • 17:30 MULLERES EXPERIMENTALISTAS DE AMÉRICA LATINA 19:15 L’EMPIRE DE LA PERFECTION / BUSCANDO A PERFECCIÓN Julien Faraut
  • 21:00 FOTBAL INFINIT / FÚTBOL INFINITO Corneliu Porumboiu
  • 22:15 CEL MAI IUBIT DINTRE PĂMÂNTENI / O FILLO MÁIS AMADO DA TERRA Șerban Marinescu

SALA AGUSTÍN MAGÁN (CC. SANTA MARTA)

  • 16:00 L’ULTIMO PULCINELLA* Maurizio Scaparro
  • 17:45 UN CHANT D’AMOUR* Jean Genet. SUDDENLY, LAST SUMMER / DE SÚBITO, O ÚLTIMO VERÁN*. Joseph L. Mankiewicz
  • 20:15 SEDMIKRÁSKY / AS MARGARIDAS* Vera Chytilová

Mércores 28 de novembro de 2018

TEATRO PRINCIPAL

  • 17:00 NEVER LOOK AWAY / OBRA SEN AUTOR Florian Henckel von Donnersmarck
  • 20:30 CLAUSURA E CERIMONIA DE ENTREGA DO PREMIO CINEUROPA A ANTONIO DURÁN «MORRIS»**. KURSK** Thomas Vinterberg
  • 23:00 PLAIRE, AIMER ET COURIR VITE / SORRY ANGEL. Christophe Honoré

SALÓN TEATRO

  • 16:00 7 DÍAS DE ENERO* Juan Antonio Bardem
  • 18:15 OIKTOS / PITY Babis Makridis
  • 20:15 THE KINDERGARTEN TEACHER Sara Colangelo
  • 22:15 UN COUTEAU DANS LE COEUR / COITELO E CORAZÓN Yann Gonzalez

MULTICINES COMPOSTELA (SALA 2)

  • 18:00 ULTIMO TANGO A PARIGI / O ÚLTIMO TANGO EN PARÍS* Bernardo Bertolucci
  • 20:15 CRASH* David Cronenberg
  • 22:00 YA BON LES BLANCS / OS NEGROS TAMÉN COMEN* Marco Ferreri

CINEMA NUMAX

  • 17:30 COINCOIN ET LES Z’INHUMAINS / COINCOIN CONTRA OS EXTRATERRESTRES Bruno Dumont
  • 21:15 TOUCH ME NOT Adina Pintilie

SALA AGUSTÍN MAGÁN (CC. SANTA MARTA)

  • 15:45 THE BROWN BUNNY* Vincent Gallo 17:30 THE RASPBERRY* REICH Bruce La Bruce 19:15 THUNDERCRACK!* Curt McDowell

Publicidad

Los comentarios se han cerrado.

0 Flares Facebook 0 Twitter 0 Google+ 0 Pin It Share 0 LinkedIn 0 0 Flares ×