Programa de las Fiestas del Apóstol 2017 de Santiago de Compostela

Fecha 14-07-2017 a 31-07-2017
Lugar
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 LinkedIn 0 0 Flares ×

Programa de las Fiestas del Apóstol 2017 de Santiago de Compostela.

La capital Gallega acogerá la celebración más importante del verano, las fiestas en honor a Santiago Apóstol, declaradas de Interés Turístico Internacional, que contarán con un completo cartel de actividades, conciertos y actos religiosos que abarcarán 18 días de festejos. O alcalde presentou a programación das festas do Apóstolo, que se celebrarán do 14 ao 31 de xullo.

Martiño Noriega salientou que serán “18 días cunha intensa actividade, con propostas dirixidas a públicos moi diversos, en localizacións distintas por toda a cidade, e coa implicación de diferentes colectivos de Compostela”. O rexedor salientou que se consolidan apostas que foron xurdindo nos últimos anos, coma o ciclo Artellando, o concerto das bandas galegas na Quintana ou as actuacións dos grupos do censo Compostela É Música! na praza do Toural.

Programa

14 VENRES

Pregón desde os balcóns do Pazo de Raxoi a cargo de Uxía Senlle
22.30 h | Praza do Obradoiro

Xan Campos

Xan Campos ESD (jazz-rock)
20.30 H | Praza de Feixoo | gratuíto

Terra da Fraternidade
Raigaña+Mercedes Peón (Galicia)
Warsaw Village Band (Polonia)
23.00 h | Praza da Quintana

15 SÁBADO

Sesión vermú
Andrea and the Black Cat (blues/funk/soul)
13.30 h | Praza de Cervantes

Habelas Hailas

Gruvzilla (funk/jazz) + DJs
Ata as 22.00 h: polbeiro
A partir das 14.00 h | Trás San Fiz de Solovio

Terra da Fraternidade
Habelas Hainas (Galicia)
Selma Uamusse (Mozambique)
22.00 h | Praza da Quintana

16 DOMINGO
Banda Municipal de Música
Casiano Mouriño Maquieira, director
13.00 h | Alameda de Lavacolla

Sesión vermú
Sabela King & The Heartbreakers
(blues/funk/soul)
13.30 h | Praza de Cervantes

Adrián Costa

Terra da Fraternidade
Adrián Costa & The Criers (Galicia)
Pat Thomas & Kwashibu Area
22.00 h | Praza da Quintana

17 LUNS

Artellando nos barrios
‘Momento de asombro’, Martín Camiña
19.00 h | CSC Villestro

‘A galiña azul’, Fran Rei
19.00 h | Praza do Matadoiro

Monkillos
20.30 H | Praza de Feixoo

Artellando nos recunchos
‘Spazi…o’, Dikhotomia (circo contemporâneo)
21.00 h | Praza do Obradoiro

The Lakazans

Terra da Fraternidade
The Lákazans (Galicia)
Girma Beyene & Akale Webé(Etiopía/Francia)
22.00 h | Praza da Quintana

18 MARTES

Artellando nos Barrios

‘Estamos no verán’, Xoán Curiel
19.00 h | CSC Vite
‘Cocorocó’, Raquel Queizás
19.00 h | barrio das Fontiñas , Área Central

Artellando nos recunchos
Roberto Oliveria
(percusión, electrónica e arte visual sincronizado)
21.00 h | Praza de San Fiz de Solovio

Cinema ao aire libre
El club de los poetas muertos
22.00 h | Parque de Bonaval (zona cemiterio)

Terra da Fraternidade

Circo Compostela

Bixiga 70 (Brasil)
García Mc (Galicia)
22.00 h | Praza da Quintana

Circompostela 2017
Gala do circo compostelán
Presentadores: Pablo Reboleiro e Aitor Garuz
Artistas convidados:
SincroNacidas (clown)
Vueltos de Rosca (man a man)
Número de aéreos. Yesi Balbás (Torrelavega)
Trasno
Número de Break In Clan ou outro expolsivo de circo
Número de mimo ou malabares
…e mais sorpresas
22.30 h | Parque de Belvís

Obradoiros de Parkour

19 MÉRCORES
Do fondo do peto (música tradicional)
18.00 h | Via Sacra

Mes da cultura urbana
Obradoiros de DJ e Parkour
18.00-20.00 h | Praza Roxa

Artellando nos barrios
‘O vendedor de fume’,
Teatro dos Ghazafelhos
19.00 h | Praza Roxa
‘Lila Star’, Pistacatro Produtora de Soños
19.00 h | LSC Lavacolla
‘Baobab’ (Sesión de contos)
19.00 h | CSC A Trisca

Artellando nos recunchos
‘Projecto Branta’, Vania Couto (Portugal)
(Música-perfomance)
21.00 h | Arcos de Bonaval

TerraZeando, ciclo de concertos ao fresco
Como vivir en el campo
21.00 h | Terraza do Hotel Costa Vella

Chévere 3.0
‘Ultranoite no país dos ananos’, Grupo Chévere
23.00 h | Praza da Quintana | Retirada de invitacións para as cadeiras

Artellando na noite
Celina da Piedade (Portugal)
23.00 h | Praza do Toural

20 XOVES

Romaria Cativa
12.00 h: Apertura Romaria Cativa: Espazo de xogo libre, Xogos Xandobela, Mural plástico, Babaluva
12.30 h: ‘Contos para coidar a terra’, Anxo Moure
‘O gaiteiro bucólico’, Simon Pinhón
‘Véu por aqui marchou por Alá’, Percubebés
13.30 h: Concerto ‘Fantasia coas palabras’, Mari Faltri e Jorge Juncal
17.30 h: ‘Contos para coidar a terra’, Anxo Moure
‘O gaiteiro bucólico’, Simon Pinhón
‘Véu por aqui marchou por Alá’, Percubebés
18.30 h: Concerto ‘Té, chocolate, café’, de Golfiños
19.30 h: Concerto Sons Miúdos
Todo o día | Parque Eugenio Granell

Baile Assalto
Obradoiros de iniciación ao baile con música ao vivo
12.30 h.: Bailes mandados, con Mercedes Prieto e Sergio Cobos
19.00 h: Baile galego, con Seráns de Compostela
21.00 h: Obradoiro exprés de Os Cempés
22.00 h: Concerto “Baile 100%”, Os Cempés
desde as 12.30 h | Praza do Toural

‘Grandes zarzuelas’
Banda Municipal de Música
Casiano Mouriño Maquieira, director
20.00 h | Praza das Praterías

Tiberevi (música tradicional)
18.00 h | Vía Sacra

Dos Balazos Sonaron
(Pardo & King) (boleros)
20.30 h | Praza de Feixoo

Artellando nos recunchos
Cinta adhesiva (poesia, música e performance)
21.00 h | Praza de Salvador Parga

Real Filharmonía de Galicia con Uxía
21.00 h | Praza da Quintana | Retirada de invitacións para as cadeiras

21 VENRES

Artellando nos recunchos
Emisións sonoras dende os parques Berio Molina/Bucorde
(Performance sonora)
12.00-21.00 h , cada 30 minutos | parque de san domingos de Bonaval e Alameda

Artellando nos Barrios

Xogos Papurrubio (Xogos tradicionais)
19.00 h | CSC do Castiñeiriño

‘Cerebro, artes, acción’, Torre de Babel
(Artes escéncias)
19.00 h | CSC Santa Marta

Ópera á fresca
Il Trovatore De Verdi
Orquestra Sinfónica e Coro do Gran Teatre del Liceu
(Proxección simultánea en varias cidades e en TVE)
22.00 h | Praza da Quintana | Retirada de invitacións para as cadeiras

Artellando na noite
Cosmotrópicos
23.00 h | Praza do Toural

22 SÁBADO

VI Certame Folc
10.00 h: Feira de Artesanía e Deseño
11.00 a 15.00 h: Obradoiros e actividades participativas para nenos e nenas.
Actuación do Trio Refugallo e Peter Punk
18.00 h: ‘Hakuna Matata’, Troula Animación
19.00 h: Obradoiro de baile tradicional irlandês con
Dominic Graham School of Irish Dance
20.30 h: Ghaveta e Lagharteiras
21.45 h: Dominic Graham School of Irish Dance
22.45 h: Milladoiro en concerto
A partir das 10.00 h | Praza da Quintana

Dub Compostela
II Encontro das Culturas Xamaicana, Galega e Africana
12.00-22.00 h | Parque de BelvÍs

Noe Black

Sesión vermú
Noe Black & The Bang Band (rock)
13.30 h | Praza de Cervantes

Filo (jazz) + DJs
Ata as 22.00 h, polbeiro
14.00 h | Trás San Fiz de Solovio

Artellando nos barrios
‘Estrafalaria’, Xarope tulú
19.00 h | CSC de Aríns

Artellando nos recunchos
‘O asombro’, Fantoches Baj (Artes escénicas)
21.00 h | Xardín Botánico de Fonseca

Territorio das Mulleres
De Vacas + María Gadú
21.00 h | Praza 8 de marzo

Orquestra na Alameda
Marimba
22.30 h | ALAMEDA

Artellando na noite
Questioni Meridionali Folk
23.00 h | Praza do Toural

23 DOMINGO

Festa do escalo en Chaián
Romaria XLIII Concurso de ciprínidos
Banda de Música da Sociedade Recreativa
San Xoán de Calo
Moncho López Couso, director
12.30 h | Praza das Praterías

Sesión vermú
Presumido
13.30 h | Praza de Cervantes

Artellando nos recunchos
‘Cerebro, artes, acción’, Torre de Babel
(Artes escéncias)
21.00 h | Parque de Bonaval (detrás do CGAC)

Xornada de Folclore
Brincadeira + Cantigas e Agarimos + Colexiata do Sar + Ultreia
21.30 h | Praza da Quintana

Artellando na noite
La Shica
23.00 h | Praza do Toural

24 LUNS
Encontro de Xigantes e Cabezudos
12.00 h | Praza da Quintana
12.30 h | Praza do Toural

The Gift

Concertos Apóstolo
The Chevelles + The Gift
22.00 h | Praza da Quintana

Espectáculo Nocturno e Fogos do Apóstolo
Acciona Producciones y Diseño/ Pirotecnia Ricasa
23.30 h | Praza do Obradoiro

Orquestra na Alameda
Suavecito
00.00 h | Alameda

Artellando na noite
Dayna Kurtz & Rober Machi
presentando o disco ‘Rise & fall’
00.00 h | Praza do Toural

25 MARTES

Actos do Apóstolo
Procesión e Ofrenda ao Apóstolo
10.00 h | Catedral

Romaría dos libros
Organiza: Compostela Literaria
11.00-21.00 h | Praza de Mazarelos

Charanga de Cabezudos
12.30 H | POLAS RÚAS DE COMPOSTELA

II Memorial Antonio Bermúdez
S.D. Compostela contra S.D. Esclavitud
20.00 h | Esta dio de San Lázaro

Komando Katana

Concertos Apóstolo
Comando Katana + Bifannah + Jay + Bala + Novedades Carminha
22.00 h | Praza da Quintana

Repetición do Espectáculo Nocturno do Apóstolo 2017
Acciona Producciones y Diseño/Pirotecnia Ricasa
22.30 h / 23.30 h | Praza do Obradoiro

Orquestra na Alameda
Aché
22.30 h | Alameda

Compostela é! Música
Orquestra Xuvenil de Estudio, Escola de Música
José Nine, director
23.00 h | Praza do Toural

26 MÉRCORES Día de Padrón en Santiago
Concerto Banda de Padrón + Banda Municipal de Santiago de Compostela
13.00 h | Praza do Obradoiro

Jam Martiño Pinario
18.00 h: Charla ‘Músicos ao vivo’. Sección Compostela
19.00 h: Concerto de The Fabulous Resaca Brothers
20.00 h: Espazo cativo: A música das nosas fontes. Espazo estudio: Aulas abertas
20.30 h: Concerto de Bakin’ Blues Band
21.30 h: Jam Session
Evento apoiado pola Asociación de Músicos ao Vivo – Sección Compostela
18.00-22.30 h | Praza San Martiño Pinario

Mes da cultura urbana
Obradoiros de Beatbox e break
18.00-20.00 h | Paseo Central da Alameda
Do fondo do peto (música tradicional)
18.00 h | Via Sacra

Monicreques en ruta
Con Valle-Inclán por Santiago
18.30 h | Escultura de Valle -Inclán, Alameda

Cinema ao aire libre
Boyhood
22.00 h | Parque de Belvís

Repetición do Espectáculo Nocturno do Apóstolo 2017
Acciona Producciones y Diseño/Pirotecnia Ricasa
22.30 h / 23.30 h | Praza do Obradoiro

Concerto
Dorian + Cala Vento
22.30 h | Praza da Quintana

Compostela é! Música
Falúa (músicas do mundo)
23.00 h | Praza do Toural

27 XOVES

Hard GZ

Serán de Hip Hop
Alto Asalto + High Paw + Wöyza + Nathy Peluso + Freenetiks + Hard Gz
18.00 h | Parque Fermín Bouza Brey

Monicreques en ruta
Con Valle-Inclán por Santiago
18.30 h | Escultura de Valle -Inclán, Alameda

TerraZeando, ciclo de concertos ao fresco
Montelouro + The Wheels
20.00 h | Xardín do Pazo de Amarante

Emilio Rúa e a Banda Municipal de Música
Casiano Mouriño Maquieira, director
20.00 h | Praza das Praterías

XXXIX Torneo da Chave Festas do Apóstolo
20.30 h | Alameda

Concertos Apóstolo
Irving Arthur & The Black Voices of
América e Hot Swing Revue (gospel/soul)
22.30 h | Praza da Quintana | RETIRADA DE INVITACIÓNS PARA AS CADEIRAS

Compostela é! Música
Xosé Constenla e Os Desbandados
23.00 h | Praza do Toural

28 VENRES

Puma Pumku

Puma Pumku (rock progresivo) + DJs
Ata as 22.00 h, polbeiro
14.00 h | Tras San Fiz de Solovio

LAR Legido e amigos
(jazz e improvisación)
18.00 h | Via Sacra

Monicreques en ruta
Con Valle-Inclán por Santiago
18.30 h | Escultura de Valle -Inclán, Alameda
Concurso de Traxes de Época
20.00 h | Pra za das Praterías

XXXIX Torneo da Chave Festas do Apóstolo
20.30 h | Alameda

Macy Gray

Concertos Apóstolo
Macy Gray
22.30 h | Praza da Quintana

Compostela é! Música
Kelibén (músicas do mundo)
23.00 h | Praza do Toural

29 SÁBADO

Día do Traxe Galego
11.30 h: Concentración de participantes na Alameda e desfile ata a Praza do Obradoiro
13.15 h: Misa e ofrenda ao Apóstolo
13.45 h: Recepción no Pazo de Raxoi
16.00 h: Concentración de participantes no certame de traxes en San Domingos de Bonvaval
19.30 h: Desfile de traxes tradicionais dende Bonaval ata a Praza da Quintana
20.00 h: Exhibición, concurso de traxes e entrega de premios
TODO O DÍA | varias ubicacións

Parque pechado coches antigos
(Club galego de automóbiles antigos)
13.00 h | Praza do Obradoiro

Sesión vermú
Quique Azambuya con Mr. Cool e Javier Constenla
13.30 h | Praza de Cervantes

XXXIX Torneo da Chave Festas do Apóstolo
17.00 h | Alameda

Monicreques en ruta
Con Valle-Inclán por Santiago
18.30 h | Escultura de Valle -Inclán, Alameda

Chané na Habana
Alejandro Vargas Consort e Camerata
Gelria coa cantante Rosa Cedrón
22.00 h | Praza da Quintana | RETIRADA DE INVITACIÓNS PARA AS CADEIRAS

Orquestra na Alameda
Dluxe
22.30 h | Alameda

Compostela é! Música
Esposa (pop/indie)
23.00 h | Praza do Toural

30 DOMINGO

Sesión vermú
Ukestra do Medio
13.30 h | Praza de Cervantes

Monicreques en ruta
Con Valle-Inclán por Santiago
18.30 h | Escultura de Valle -Inclán, Alameda

Banda Municipal de Música & Treixadura & Cantigas e Agarimos
22.30 h | Praza da Quintana | RETIRADA DE INVITACIÓNS PARA AS CADEIRAS

Nastasia Zücher

Compostela é! Música
Nastasia Zürcher (Beat Trio)
(blues/funk/soul)
23.00 h | Praza do Toural

31 LUNS

Monicreques en ruta
Con Valle-Inclán por Santiago
18.30 h | Escultura de Valle -Inclán, Alameda

Concerto  
Allah-Las (Los Ángeles-California)
The Limboos
22.00 h | Praza da Quintana

The Limboos

Fogos fin de Festa
Acciona Producciones y Diseño/ Pirotecnia Ricasa
23.30 h | Campus Sur

Orquestra na Alameda
Compostela
00.00 h | Alameda

Compostela é! Música
The Funkles (Beatles on Funk)Versións dos Beatles como nunca antes se fixeron!!
00.00 h | Praza do Toural

 

Publicidad

Los comentarios se han cerrado.

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 LinkedIn 0 0 Flares ×