Carnaval Ourense 2019. Programa completo

Fecha 21-02-2019 a 6-03-2019
Lugar
0 Flares Facebook 0 Twitter 0 Google+ 0 Pin It Share 0 LinkedIn 0 0 Flares ×

Programa Carnaval Ourense 2019 // Programa Entroido Ourense 2019.

A capital da provincia de Ourense fai gala de ser o referente dos entroidos galegos e, pese a non ser dos máis destacados como os tradicionais de Laza ou Xinzo de Limia, está plagado de actividades para o disfrute dos adultos e tamén dos máis pequenos.

XOVES 21 DE FEBREIRO DE 2019

Xoves de compadres Regueifas e loitas tradicionais.
Hora: 11.30 h Lugar: Praza Maior Organiza: Concellaría de Educación


XOVES 28 DE FEBREIRO DE 2019

Xoves de comadres Regueifas e loitas tradicionais
Hora: 11.30 h Lugar:
Praza Maior
Organiza: Concellaría de Educación

PREGÓN a cargo de Xosé Antonio Touriñán… e a continuación BAILE coa orquestraAMÉRICA
Hora: 00.00 h Lugar: Praza Maior Aforo Limitado

ANIMACIÓN DE RÚA

Trópico de Grelos e Brassica Rapa
Hora: 00.00 h
Lugar: rúas da cidade

SESIÓN DJ NOITE DE COMADRES
Hora: 00.30 h
Lugar: Praza do Correxidor


VENRES 1 DE MARZO DE 2019

ANIMACIÓN DE RÚA

Trópico de Grelos, Támega e Os Caliqueños
Hora: 20.30 h

Noroeste, Mekánika, Alambique, Dr. Anchoa, Festicultores e Nova terra de Trives
Hora: 00.00 h
Lugar: rúas da cidade

SESIÓN DJ
Hora: 00.30 h
Lugar: Praza do Correxidor


SÁBADO 2 DE MARZO DE 2019

ANIMACIÓN DE RÚA

Alambique e Os Caliqueños
Hora: 12.30 h

Aperta, Castro Bello e Os perqtores
Hora: 20.30 h

Mucha marcha, Dr. Anchoa, Europa, Noroeste, Trópico de Grelos e Sorcha
Hora: 00.00 h
Lugar: rúas da cidade

FESTA INFANTIL
“Cé, O home orquestra”
Hora: de 17.30 h a 19.00 h
Lugar: Praza das Mercedes

BAILE coa orquestra NEW YORK
Hora:00.30 h
Lugar: Praza Maior
Aforo Limitado

SESIÓN DJ
Hora: 00.30 h
Lugar: Praza do Correxidor


DOMINGO 3 DE MARZO DE 2019

ANIMACIÓN DE RÚA

Mucha Marcha e Lou band
Hora: 12:30h
Lugar: rúas da cidade

DESFILE DE COMPARSAS E CARROZAS
Desfile de comparsas e carrozas coa actuación das charangas Dr.Anchoa, CLK, Albor e Castro Bello
Hora: 17.00 h
Percorrido: Saída das Lagoas, rúa Curros Enríquez, Xoan XXIII, rúa Progreso, Doutor Marañón, Praza Maior

BAILE coa orquestra CAPITOL
Hora: 18.30 h
Lugar: Praza Maior
Aforo Limitado

CONCURSO REI/RAÍÑA DO ENTROIDO 2019

Toda a xente que queira participar que se achegue ao Concello, continuaremos coa ENTREGA DEPREMIOS ás persoas gañadoras do Concurso de Comparsas e Carrozas para rematar coa coroación doRei ou Raíña deste ano polo rei do Entroido 2018.
Hora: 19.30 h
Lugar: Praza Maior


LUNS 4 DE MARZO DE 2019

ANIMACIÓN DE RÚA

Castro bello e Albor
Hora: 12.30 h

Os Caliqueños, Sorcha e a Fanfarria Taquikardia
Hora: 20.30 h

Noroeste, Mucha Marcha, Dr. Anchoa, Aperta, Europa e Trópico de Grelos
Hora: 00.00 h
Lugar: rúas da cidade

FESTA INFANTIL Musicleta
Hora: de 17.30 h a 19.00 h
Lugar: Praza das Mercedes

BAILE coa orquestra FINISTERRE
Hora: 00.30 h
Lugar: Praza Maior
Aforo Limitado

SESIÓN DJ
Hora: 00.30 h
Lugar: Praza do Correxidor


MARTES 5 DE MARZO DE 2019 – Martes de Entroido

ANIMACIÓN DE RÚA

Lou band e Albor
Hora: 12.30 h

Nova Terra de Trives, Mucha Marcha e CLK.
Hora: 20.30 h
Lugar: rúas da cidade

BAILE coa orquestra DE MODA
Hora: 19.00 h
Lugar: Praza Maior
Aforo Limitado


MÉRCORES 6 DE MARZO DE 2019

ENTERRO DA SARDIÑA
Concentración na Praza Maior, as carpideiras acompañarán a Sardiña ao longo do percorrido, o cortexofúnebre irá amenizado pola charanga Nova Terra de Trives
Hora: 20.00 h
Percorrido: Saída da Praza Maior, Lamas Carvajal, rúa do Paseo, Parque de San Lázaro, Sto Domingo,Lepanto, Xoán de Austria, praza de Santa Eufemia, Lamas Carvajal e remate na Praza Maior coa queima da Sardiña.




ENTROIDO DAS EIROÁS – FESTA DA PITA

17 DE FEBREIRO  – DOMINGO FARELEIRO

  • Pola mañá recepción do Meco polas autoridades do barrio.
  • Desde as 17.00h farelo na praza coa charanga Sorcha

24 DE FEBREIRO – DOMINGO OLEIRO

  • Ás 17 h, aproximadamente, chegada das Olas á praza. Xogo das olas coa Charanga Alambique

2 de MARZO – SÁBADO DE ENTROIDO

  • Entre lusco e fusco.- Folión do Entroido

5 DE MARZO – MARTES DE ENTROIDO

  • Pola mañá.-Ruada con máscaras e música
  • 13.00 h Voda da Pita Xantar dos noivos (Apuntarse no Bar da Comisión antes do Domino Oleiro) Baile de disfraces coa orquestra CAFÉ OLÉ Concursos e pasarelas de disfraces.
  • A partir das 21.00h. – Queima do meco



ENTROIDO DE SEIXALBO – PAQUITA E NICANOR

24 DE FEBREIRO (DOMINGO OLEIRO)

  • 17.00 h Praza Maior: Chegan Paquita e Nicanor
  • 17.15 h Ruada coa Charanga Vai de Baile
  • 18.15 h Pregón a cargo dos “Entroideiros insignes”
  • 18.30h Olas e piñatas para a chavalada
  • 20.00h Chocolatada e fin de festa

27 DE FEBREIRO (MÉRCORES DA CHAVALADA)

  • 12.00 h Xogo das olas no patio do CEIP de Seixalbo

1 DE MARZO (VENRES DA CHAVALADA)

  • 11.00h Desfile pola vila das comparsas do CEIP de Seixalbo coa charanga Ruídos de Seixalbo

3 DE MARZO (DOMINGO DE ENTROIDO)

  • 12.30h Ruada coa charanga Equipo B
  • 14.00h Cocido Bacanal- Enchente Monumental na Praza de Paquita e Nicanor (Barreiros)
  • 16.00h Baile de máscaras coa charanga Equipo B
  • 17.30 h Festa Rachada coa Orquestra NEBRASKA
  • 19.00h Entrega de Lacóns con Grelos ás máscaras máis nova, vella, orixinal e numerosa.
  • 19.30h Festa Rachada coa Orquestra NEBRASKA

5 DE MARZO: MARTES DE ENTROIDO

  • 17.00 h Desfile de Entroido desde Os Barreiros (Praza de Paquita e Nicanor) acompañado polas Charangas Mucha Marcha e Europa
  • 18.00 h Actuación de comparsas na Praza Maior: Dálle Dálle (Infantil), Larpeiros de Troula, Comparsa dos Paquita, Panduriños do Roberto (e as que se apunten)
  • 19.00 h Festa rachada coas charangas Mucha Marcha e Europa e 20.30 Queima dos Mecos e ritual de entrega para o vindeiro Entroido

6 DE MARZO: ENTERRO DA SARDIÑA

  • 22.30 h Procesión e Enterro da Sardiña. (Prégase loito rigoroso). Parque da Infesta



ENTROIDO ASOC. CULTURAL – FREI CANEDO DA PONTE

28 DE FEBREIRO – XOVES DE COMADRES

  • Cea / baile na sede da confraría para todas as comadres da Ponte e acompañantes amenizado polo DÚO ASES (os homes obrigatorio vir disfrazados de muller)

2 DE MARZO – SÁBADO DE ENTROIDO

  • 23.30 h Baile de disfraces a cargo do grupo orquestral FUTURO

3 DE MARZO – DOMINGO DE ENTROIDO

  • 12.00 h Sesión vermú co DÚO ASES
  • 13.00 h Gran papatoria con CARNE AO CALDEIRO, POLBO, PAN E VIÑO
  • 20.30 h Concerto de Rock a cargo dos grupos do barrio: 80 Voltios e The Downside

4 DE MARZO – LUNS DE ENTROIDO (Día grande de Frei Canedo)

  • 18.00 h Charanga e ruada para a xuntanza dos frades ao redor da Capela
  • 19.30 h Comezo dos solemnes actos con:- Presentación- Purificación do lugar co “POTEFUMEIRO”- Sermón a cargo de Paco Gallego e Manuel Varela- Bendición dos novos confrades
  • 20.15 h Saída da solemne procesión polas rúas da Ponte
  • 22.00 h Xuntanza nos solemnes comedores para honrar a FREI CANEDO cunha cea na Ponte Romana,para confrades acompañantes e amizades.
  • 23.30 h Comezo do baile de disfraces a cargo do grupo orquestral FUTURO (ata as 04.00h)

Carnavales de interés en la provincia de Ourense

Xinzo de Limia – ¡Programa completo aquí!
Laza – ¡Programa completo aquí!
Verín – ¡Programa completo aquí!

Publicidad

Los comentarios se han cerrado.

0 Flares Facebook 0 Twitter 0 Google+ 0 Pin It Share 0 LinkedIn 0 0 Flares ×