Programación Buxiganga 2018 na Provincia de Lugo

Fecha 1-07-2018 a 25-11-2018
Lugar
0 Flares Facebook 0 Twitter 0 Google+ 0 Pin It Share 0 LinkedIn 0 0 Flares ×

Programación Buxiganda 2018 na Provincia de Lugo.

109 actuacións en 50 Concellos da Provincia

O Buxiganga chegará este ano a 50 localidades da provincia con 109 actuacións, son as seguintes: Alfoz (3 actuacións), Baralla (1 actuación), Barreiros (2 actuacións), Becerreá (2 actuacións), Begonte (2 actuacións), Bóveda (3 actuacións), Burela (2 actuacións), Carballedo (2 actuacións), Castroverde (2 actuacións), Cervo (6 actuacións), O Corgo (2 actuacións),
Chantada (2 actuacións), Folgoso do Courel (2 actuacións), Foz (5 actuacións), Friol (2 actuacións), Guitiriz (2 actuacións), Guntín (1 actuación), O Incio (2 actuacións), Láncara (2 actuacións), Lourenzá (2 actuacións), Lugo (1 actuación), Meira (4 actuacións), Monforte (2 actuacións), Muras (2 actuacións), As Nogais (2 actuacións), Outeiro de Rei (1 actuación), Palas de Rei (1 actuación), Pantón (2 actuacións), A Pastoriza (2 actuacións), A Pobra do Brollón (1 actuación), Pol (3 actuacións), A Pontenova (1 actuación), Portomarín (2 actuacións), Quiroga (2 actuacións), Rábade (2 actuacións), Ribas de Sil (2 actuacións), Ribeira de Piquín (1 actuación), Riotorto (2 actuacións), Samos (1 actuación), Sarria (4 actuacións), Sober (1 actuacións), Taboada (4 actuacións), Trabada (2 actuacións), Triacastela (1 actuación), O Valadouro (4 actuacións), O Vicedo (4 actuacións), Vilalba (2 actuacións), Viveiro (3 actuacións), Xermade (1 actuación) e Xove (2 actuacións).

ALFOZ
Sábado 27 de outubro ás 19:00 no Centro Sociocultural
(Concello de Alfoz)
A PENEDA: “A cea dos idiotas”
Sábado 3 de novembro ás 19:00 no Centro Sociocultural
(Concello de Alfoz)
UNIDADE DO ZONO: “Tren a Nápoles”
Domingo 18 de novembro ás 18:00 no Centro Sociocultural
(AMPA CEIP Castro de Ouro)
GRUPO DE TEATRO AFECCIONADO MONFORTINO: “Os intereses creados”

BARALLA
Sábado 15 de setembro ás 20:30 no Centro Sociocultural e Xuvenil
(Concello de Baralla)
A ADALA: “Elixir de xuventude”

BARREIROS
Domingo 28 de outubro ás 18:00 no Centro Sociocultural M. Díaz Sampedro de San Cosme
(Concello de Barreiros)
ARDORA: “Amor filial”
Domingo 11 de novembro ás 18:00 no Centro Sociocultural M. Díaz Sampedro de San Cosme
(Concello de Barreiros)
A RABELA TEATRO: “As consultas do Doutor Baldomero Bautista”

BECERREÁ
Sábado 8 de setembro ás 20:00 na Casa da Cultura
(Concello de Becerreá)
A RABELA TEATRO: “As consultas do Doutor Baldomero Bautista”
Sábado 3 de novembro ás 20:00 na Casa da Cultura
(Concello de Becerreá)
CENTRO TEATRAL FARO-MIÑO: “Langreira de amor”

BEGONTE
Sábado 22 de setembro ás 18:00 na Casa da AA.VV. O Castro
(Asociación Cultural Castiñeiro Milenario)
ALENTÍA TEATRO: “Manancial de fantasía”
Sábado 20 de outubro ás 19:00 Casa da Cultura de Begonte
(Asociación Cultural Castiñeiro Milenario)
A MARIÑA: “Eres único: teatro contra o bullying”

BÓVEDA
Sábado 27 de outubro ás 20:00 no Centro Sociocultural
(Concello de Bóveda)
TEATREIRAS: “Cumprimento de contrato”
Sábado 17 de novembro ás 20:30 no Centro Sociocultural
(Asociación Cultural Horticelos)
NOSTRUM CAI: “ROMANI ITE DOMUM”
Sábado 24 de novembro ás 18:00 no Centro Sociocultural
(Concello de Bóveda)
UNIDADE DO ZONO: “Tren a Nápoles”

BURELA
Sábado 10 de novembro ás 20:30 na Casa da Cultura
(Concello de Burela)
LUME ESCÉNICO: “Hotel Rosamar”
Sábado 24 de novembro ás 20:30 na Casa da Cultura
(Concello de Burela)
GRUPO DE TEATRO AUGAS DO SIL: “Un día nas portas do ceo”

CARBALLEDO
Domingo 28 de outubro ás 18:00 no Salón de Actos do Concello
(Concello de Carballedo)
ESCOLA DE TEATRO FALCATRUEIROS: “As monxas e a María”
Domingo 11 de novembro ás 18:00 no Salón de Actos do Concello
(Concello de Carballedo)
O TORQUES: “Donde as dan as toman”

CASTROVERDE
Domingo 21 de outubro ás 18:00 no Salón de Actos do CPI de Castroverde
(Concello de Castroverde)
A RABELA TEATRO: “As consultas do Doutor Baldomero Bautista”
Domingo 28 de outubro ás 18:00 no Salón de Actos do CPI de Castroverde
(Concello de Castroverde)
A ADALA INFANTIL: “Mamasiña que medo!”

CERVO
Sábado 1 de setembro ás 20:00 no Pavillón de San Román de Villaestrofe
(AA.MM.RR. As Espalladoras)
AXÓUXERES: “Non casei con todos”
Domingo 2 de setembro ás 20:00 no Pavillón de San Román de Villaestrofe
(AA.MM.RR. As Espalladoras)
O BORDELO: “Depende”
Sábado 6 de outubro ás 18:00 no Local Social de Trasbar
(Asociación de Veciños de Burgo de Trasbar)
AXÓUXERES: “Non casei con todos”
Sábado 27 de outubro ás 18:00 no Local Social de Trasbar
(Asociación de Veciños de Burgo de Trasbar)
PICO DO CASTRO: “Matías está tolo”
Domingo 28 de outubro ás 19:00 no Auditorio da Casa da Cultura de San Cibrao
(Concello de Cervo)
GRUPO DE TEATRO DOWN: “Soño dunha noite de verán”
Sábado 17 de novembro ás 19:30 no Auditorio da Casa da Cultura de San Cibrao
(Concello de Cervo)
GRUPO DE TEATRO AFECCIONADO MONFORTINO: “Os intereses creados”

CORGO, O
Domingo 12 de agosto ás 21:00 no Local Social da AA.VV. de Cela “Ponte de Neira”
(AA.VV de Cela “Ponte de Neira”)
UNIDADE DO ZONO: “Tren a Nápoles”
Domingo 9 de setembro ás 21:00 no Local Social da AA.VV. de Cela “Ponte de Neira”
(AA.VV de Cela “Ponte de Neira”)
PICO DO CASTRO: “Matías esta tolo”

CHANTADA
Sábado 29 de setembro ás 20:00 no Auditorio Municipal
(Concello de Chantada)
ARGALLEIRAS TEATRO: “Comedia bífida”
Sábado 10 de novembro ás 20:00 no Auditorio Municipal
(Concello de Chantada)
GRUPO DE TEATRO DA BIBLIOTECA MUNICIPAL DE ANTAS DE ULLA: “A farsa do Bululú”

FOLGOSO DO COUREL
Sábado 4 de agosto ás 18:00 no Campo da Feira de Seoane de Courel
(Asociación Comisión de Festas de San Xoán da Vila de Seoane do Courel)
TI E MÁIS EU TEATRO: “A troita do rio…”
Sábado 6 de outubro ás 19:00 no Salón de Actos do Concello
(Concello de Folgoso do Courel)
O CENTIÑO: “Zume de amorodios”

FOZ
Sábado 6 de outubro ás 19:00 no Local multiusos do Centro Social de Cangas
(Asociación Cultural e Teatral O Batán)
TEATREIRAS: “Cumprimento de contrato”
Sábado 13 de outubro ás 19:00 no Local multiusos do Centro Social de Cangas
(Asociación Cultural e Teatral O Batán)
GRUPO DE TEATRO AUGAS DO SIL: “Un día nas portas do ceo”
Domingo 28 de outubro ás 19:00 no Local multiusos do Centro Social de Cangas
(Agrupación Cultural e Deportiva Os Castros)
HIPÓCRITA TEATRO: “Hotel Desencanto”
Domingo 4 de novembro ás 19:00 no Local multiusos do Centro Social de Cangas
(Agrupación Cultural e Deportiva Os Castros)
OS TROCOS: “Farsa plautina”
Domingo 18 de novembro ás 19:00 no Local multiusos do Centro Social de Cangas
(AA.VV. de San Pedro de Cangas)
NOVA ESCENA TEATRO: “As fillas de Eva”

FRIOL
Sábado 13 de outubro ás 17:00 no Centro Social de Carballo
(Asociación Cultural Carballo Vivo)
GRUPO HUMORÍSTICO TRÍPODE: “A panxoliña máis fermosa”
Sábado 10 de novembro ás 17:00 no Centro Sociocultural de Friol
(Asociación Cultural Carballo Vivo)
TEATRO LUCHO HOSPITAL XERAL-CALDE: “O parto de Calandrino”

GUITIRIZ
Domingo 28 de outubro ás 18:00 na Casa Habanera
(Concello de Guitiriz)
A MARIÑA: “Eres único: teatro contra o bullying”
Sábado 24 de novembro ás 19:00 na Casa Habanera
(Concello de Guitiriz)
NOVA ESCENA TEATRO: “As fillas de Eva”

GUNTÍN
Sábado 10 de novembro ás 19:00 na Casa da Cultura
(Concello de Guntín)
A ADALA: “Elixir de xuventude”

INCIO, O
Domingo 14 de outubro ás 19:00 na Sala multiusos do Concello
(Concello do Incio)
CURUXAN: “Improdecente”
Domingo 21 de outubro ás 19:00 na Sala multiusos do Concello
(Concello do Incio)
GRUPO DE TEATRO AUGAS DO SIL: “Un día nas portas do ceo”

LÁNCARA
Sábado 22 de setembro ás 18:00 no Polifuncional do Campo da Feira da Pobra de San Xiao
(Concello de Láncara)
ARGALLEIRAS TEATRO: “Comedia bífida”
Sábado 20 de outubro ás 18:00 no Polifuncional do campo da feira da Pobra de San Xiao
(Concello de Láncara)
OS PINCHACARNEIROS: “A ola de ouro”

LOURENZÁ
Sábado 15 de setembro ás 20:00 na Casa da Cultura
(Concello de Lourenzá)
ARGALLEIRAS TEATRO: “Comedia bífida”
Sábado 22 de setembro ás 20:00 na Casa da Cultura
(Concello de Lourenzá)
A PENEDA: “A cea dos idiotas”

LUGO
Sábado 15 de setembro ás 12:00 no Salón de Actos do Colexio de Albeiros
(ANPA CEIP Albeiros)
ALENTÍA TEATRO: “Manancial de fantasía”

MEIRA
Sábado 8 de setembro ás 18:00 na Casa da Cultura
(Asociación Cultural Eme de Meira)
A MARIÑA: “Eres único: teatro contra o bullying”
Sábado 22 de setembro ás 20:00 na Casa da Cultura
(Asociación Cultural Eme de Meira)
COLECTIVO CULTURAL OLLOMAO: “Enciclopedia Álvarez”
Sábado 20 de outubro ás 20:00 na Casa da Cultura
(Concello de Meira)
O TORQUES: “Onde as dan as toman”
Domingo 25 de novembro ás 20:00 na Casa da Cultura
(Concello de Meira)
GRUPO HUMORÍSTICO TRÍPODE: “A panxoliña máis fermosa”

MONFORTE
Sábado 20 de outubro ás 20:00 na Casa da Cultura do Poeta Lois Pereiro
(Concello de Monforte)
TEATREIRAS: Cumprimento de contrato
Sábado 24 de novembro ás 20:00 na Casa da Cultura do Poeta Lois Pereiro
(Concello de Monforte)
GRUPO DE TEATRO AFECCIONADO MONFORTINO: “Os intereses creados”

MURAS
Sábado 29 de setembro ás 18:00 no Local Social
(Concello de Muras)
OS PALIMOQUIÑOS: “Borralliña”
Sábado 27 de outubro ás 18:00 no Local Social
(Concello de Muras)
CURUXAN: “Improdecente”

NOGAIS, AS
Sábado 27 de outubro ás 19:00 no Centro Sociocultural
(Concello das Nogais)
ALENTÍA TEATRO: “Manancial de fantasia”
Sábado 3 de novembro ás 18:00 no Centro Sociocultural
(Concello das Nogais)
TEATRO LUCHO HOSPITAL XERAL-CALDE: “O parto de Calandrino”

OUTEIRO DE REI
Sábado 27 de outubro ás 20:00 no Local da Asociación Penas de Rodas
(Asociación Penas de Rodas)
O CENTIÑO: “Zume de amorodios”

PALAS DE REI
Domingo 2 de setembro ás 21:00 na Casa da Cultura
(Concello de Palas de Rei)
GRUPO DE TEATRO DA BIBLIOTECA MUNICIPAL DE ANTAS DE ULLA: “A farsa do Bululú”

PANTÓN
Domingo 21 de outubro ás 18:00 no Edificio Sociocultural
(Concello de Pantón)
ACHÁDEGO TEATRO: “Balas sobre Broadway”
Domingo 28 de outubro ás 18:00 no Edificio Sociocultural
(Concello de Pantón)
OS TROCOS: “Farsa plautina”

PASTORIZA, A
Sábado 7 de xullo ás 22:00 no Centro Sociocultural Mariña Folgueira de Reigosa
(Asociación Medioambiental e Sociocultural de Veciños de Santiago de Reigosa)
A ADALA INFANTIL: “Mamasiña que medo!”
Sábado 15 de setembro ás 22:00 no Centro Sociocultural Mariña Folgueira de Reigosa
(Asociación Medioambiental e Sociocultural de Veciños de Santiago de Reigosa)
GRUPO DE TEATRO DA BIBLIOTECA MUNICIPAL DE ANTAS DE ULLA: “A farsa do Bululú”

POBRA DO BROLLÓN, A
Sábado 4 de agosto ás 19:00 na Aira de Parada de Montes
(AA.VV. de Parada de Montes)
SACARINA: “Madialeva”

POL
Sábado 29 de setembro ás 22:00 no Centro Sociocultural de Mosteiro
(Concello de Pol)
METÁTASE TEATRO: “O Euromillón”
Sábado 3 de novembro ás 22:00 no Centro Sociocultural de Mosteiro
(Concello de Pol)
LUME ESCÉNICO: “Hotel Rosamar”
Sábado 17 de novembro ás 17:00 no Centro Sociocultural de Mosteiro
(Asociación Cultural Leña Verde de Pol)
CENTRO TEATRAL FARO-MIÑO: “Langreira de amor”

PONTENOVA, A
Sábado 29 de setembro ás 20:00 na Casa da Cultura
(Asociación Lume Escénico)
ACHÁDEGO TEATRO: “Balas sobre Broadway”

PORTOMARÍN
Sábado 22 de setembro ás 17:00 na Praza do Concello
(Concello de Portomarín)
OS PALIMOQUIÑOS: “Borralliña”
Domingo 28 de outubro ás 17:00 na Praza do Concello
(Concello de Portomarín)
OS BALUROS: “Menciñeiro á forza”

QUIROGA
Sábado 10 de novembro ás 19:00 no Auditorio municipal
(Concello de Quiroga)
ESCOLA DE TEATRO FALCATRUEIROS: “As monxas e a María”
Sábado 24 de novembro ás 19:00 no Auditorio municipal
(Concello de Quiroga)
OS TROCOS: “Farsa plautina”

RÁBADE
Domingo 28 de outubro ás 18:00 no Centro Sociocultural
(Concello de Rábade)
TEATRO LUCHO HOSPITAL XERAL-CALDE: “O parto de Calandrino”
Domingo 18 de novembro ás 18:00 no Centro Sociocultural
(Concello de Rábade)
TORTA DE MILLO: “Innoveitin… ou algo”

RIBAS DE SIL
Sábado 20 de outubro ás 19:00 no Salón de Actos do Concello
(Concello de Ribas de Sil)
O BATÁN: “Bicos de vinagre”
Sábado 17 de novembro ás 19:00 no Salón de Actos do Concello
(Concello de Ribas de Sil)
PICO DO CASTRO: “Matías esta tolo”
RIBEIRA DE PIQUÍN
Sábado 15 de setembro ás 17:00 no Centro de Día Municipal
(Concello da Ribeira de Piquín)
O BATÁN: “Bicos de vinagre”

RIOTORTO
Sábado 27 de outubro ás 22:00 no Centro Sociocultural
(Concello de Riotorto)
LUME ESCÉNICO: “Hotel Rosamar”
Sábado 10 de novembro ás 22:00 no Centro Sociocultural
(Concello de Riotorto)
O BORDELO: “Depende”

SAMOS
Domingo 21 de outubro ás 20:00 no Baixo Concello
(Asociación de Comerciantes e Artesáns de Samos)
CURUXAN: “Improdecente”

SARRIA
Domingo 19 de agosto ás 18:00 no Local Social de Louseiro
(Asociación Cultural Os Gorriós)
TI E MÁIS EU TEATRO: “A troita do rio…”
Sábado 22 de setembro ás 18:00 no Patio ou no Comedor do CEIP Frei Luis de Granada
(ANPA do CEIP Frei Luis de Granada)
A ADALA INFANTIL: “Mamasiña que medo!”
Sábado 20 de outubro ás 17:00 no Patio ou no Comedor do CEIP Frei Luis de Granada
(ANPA do CEIP Frei Luis de Granada)
TI E MÁIS EU TEATRO: “A troita do rio…”
Sábado 17 de novembro ás 21:00 no Local Social de Louseiro
(Asociación Cultural Os Gorriós)
OS BALUROS: “Menciñeiro á forza”

SOBER
Sábado 17 de novembro ás 19:30 no Centro Sociocultural
(Concello de Sober)
GRUPO DE TEATRO DOWN: “Soño dunha noite de verán”

TABOADA
Sábado 30 de xuño ás 20:30 na Casa da Cultura (antigo Cuartel)
(Concello de Taboada)
ESCOLA DE TEATRO FALCATRUEIROS: “As monxas e a María”
Sábado 20 de outubro ás 20:30 na Casa da Cultura (antigo Cuartel)
(Concello de Taboada)
CENTRO TEATRAL FARO-MIÑO: “Langreira de amor”
Domingo 21 de outubro ás 19:00 no Local Social da Casa do Canteiro
(ACV Santa Mariña de Cerdeda)
SACARINA: “Madialeva”
Sábado 17 de novembro ás 19:00 no Local Social da Casa do Canteiro
(ACV Santa Mariña de Cerdeda)
A PENEDA: “A cea dos idiotas”

TRABADA
Sábado 1 de setembro ás 21:00 na Casa da Cultura
(Concello de Trabada)
O BORDELO: “Depende”
Sábado 6 de outubro ás 21:00 na Casa da Cultura
(Concello de Trabada)
ARDORA: “Amor filial”

TRIACASTELA
Sábado 3 de novembro ás 17:30 no Polideportivo do CEIP Eduardo Cela Vila
(Concello de Triacastela)
OS BALUROS: “Menciñeiro á forza”

VALADOURO, O
Sábado 13 de outubro ás 20:00 no Local Social de Alaxe
(Comunidade de Montes de A Laxe)
O BATÁN: “Bicos de vinagre”
Sábado 20 de outubro ás 20:00 no Centro Sociocultural Manuel Lourenzo
(Concello do Valadouro)
NOSTRUM CAI: “ROMANI ITE DOMUM”
Sábado 27 de outubro ás 20:00 no Centro Sociocultural Manuel Lourenzo
(Concello do Valadouro)
NOVA ESCENA TEATRO: “As fillas de Eva”
Sábado 10 de novembro ás 19:30 no Local Social de Alaxe
(Comunidade de Montes de A Laxe)
GRUPO HUMORÍSTICO TRÍPODE: “A panxoliña máis fermosa”

VICEDO, O
Sábado 22 de setembro ás 21:00 Local Social de Mosteiro-As Negradas
(AA.VV. O San Miguel)
O CENTIÑO: “Zume de amorodios”
Sábado 6 de outubro ás 20:00 na Casa da Cultura
(Asociación Nordés)
REBULDEIRA TEATRO: “Delicadas”
Sábado 27 de outubro ás 20:00 na Casa da Cultura
(Concello do Vicedo)
A ADALA: “Elixir de xuventude”
Sábado 10 de novembro ás 20:00 na Casa da Cultura
(Concello do Vicedo)
TORTA DE MILLO: “Innoveitin… ou algo”

VILALBA
Sábado 13 de outubro ás 20:00 no Auditorio Carmen Estévez
(Instituto de Estudios Chairegos)
HIPÓCRITA TEATRO: “Hotel Desencanto”
Sábado 27 de outubro ás 20:00 no Auditorio Carmen Estévez
(Instituto de Estudios Chairegos)
ACHÁDEGO TEATRO: “Balas sobre Broadway”

VIVEIRO
Sábado 15 de setembro ás 20:30 na Praza da Fontenova
(Asociación Centro Comercial Casco Histórico de Viveiro)
ARDORA: “Amor filial”
Sábado 13 de outubro ás 20:30 no Teatro Pastor Díaz
(Concello de Viveiro)
REBULDEIRA TEATRO: “Delicadas”
Sábado 20 de outubro ás 20:30 no Teatro Pastor Díaz
(Concello de Viveiro)
COLECTIVO CULTURAL OLLOMAO: “Enciclopedia Álvarez”

XERMADE
Sábado 10 de novembro ás 18:00 na Sala de Xuntas da Biblioteca Municipal
(Concello de Xermade)
METÁTASE TEATRO: “O Euromillón”

XOVE
Domingo 4 de novembro ás 19:00 no Centro Cívico
(Concello de Xove)
METÁTASE TEATRO: “O Euromillón”
Domingo 11 de novembro ás 19:00 no Centro Cívico
(Concello de Xove)
TORTA DE MILLO: “Innoveitin… ou algo”

Publicidad

0 Flares Facebook 0 Twitter 0 Google+ 0 Pin It Share 0 LinkedIn 0 0 Flares ×