Cineuropa 2015, en Santiago de Compostela

Fecha 6-11-2015 a 29-11-2015
Lugar
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 LinkedIn 0 0 Flares ×

Cineuropa-2015

Cineuropa 2015 en Santiago de Compostela.

Cineuropa celebra neste 2015 a súa 29ª edición do 6 ao 29 de novembro con proxeccións en distintas salas, concertos e actividades complementarias. Cineuropa recoñece nesta edición a dous directores: un con máis de medio século de traxectoria internacional, o máis importante dos directores mexicanos, Arturo Ripstein; o outro, un dos máis recoñecidos valores da vangarda do cinema portugués e europeo, autor recente do tríptico estreado como acontecemento autoral no festival de Cannes, ‘As Mil e Uma Noites’, Miguel Gomes.

Programa completo Cineuropa 2015

VENRES 06 de novembro de 2015
TEATRO PRINCIPAL
20:30: INAUGURACIÓN: LE NOUVEAU. Rudi Rosenberg.
22:30: 45 YEARS. Andrew Haigh.
00:15: LA VIUDA NEGRA. Arturo Ripstein.
SALÓN TEATRO
20:00: GOOD NIGHT, AND GOOD LUCK (BOAS NOITES, E BOA SORTE) George Clooney
22:30: SUNSET SONG. Terence Davies
00:45: ARETHA FRANKLIN, THE LEGENDARY CONCERTGEBOUW CONCERT, AMSTERDAM 1968. Bob Rooyens
MARVIN GAYE, WHAT’S GOING ON. Jeremy Marr
CGAC
17:00: PARIS VU PAR… (PARÍS VISTO POR…) Claude Chabrol, Jean Douchet, Jean-Luc Godard, Jean-Daniel Pollet, Éric Rohmer, Jean Rouch
18:45: NOWHERE TO GO BUT UP (HAPPY END) Amos Kollek
21:00: DREAMS TO REMEMBER, THE LEGACY OF OTIS REDDING. David Peck & Phillip Galloway
22:30: JAMES BROWN, SOUL SURVIVOR. Jeremy Marre
SEDE AFUNDACIÓN
16:30: DAYS OF GLORY (DÍAS DE GLORIA) Jacques Tourneur
18:00: MISSION TO MOSCOW (MISIÓN EN MOSCOVA) Michael Curtiz
20:00: COUNTER-ATTACK (CONTRAATAQUE) Zoltan Korda

SÁBADO 07 de novembro de 2015
TEATRO PRINCIPAL
16:00: TRUMBO (TRUMBO E A LISTA NEGRA) Peter Askin
17:45: AN. Naomi Kawase
19:45: OUR LITTLE SISTER. Hirokazu Kore-eda
22:00: SUNSET SONG. Terence Davies
00:30: NIGHT AND THE CITY (NOITE NA CIDADE) Jules Dassin
SALÓN TEATRO
16:00: OS DÍAS AFOGADOS. César Souto Vilanova e Luis Avilés Vaquero
18:00: EL CLUB. Pablo Larraín
19:45: 45 YEARS. Andrew Haigh
21:45: MOUNTAINS MAY DEPART. Jia Zhangke
00:00: IT CAME FROM OUTER SPACE (VIÑERON DO ESPAZO) Jack Arnold
THE MARTIAN EYES. Laurence Schwab Jr.
CGAC
16:00: CONFESSIONS OF A NAZI SPY. Anatole Litvak
17:45: Coa presenza da directora. LA IMAGEN REB/VELADA. Andrea Vázquez
19:15: CLOSE MY EYES (COS MEUS OLLOS PECHADOS) Stephen Poliakoff
21:15: YES, WE FUCK!. Antonio Centeno, Raúl de la Morena
22:15: FAST FOOD, FAST WOMEN (COMIDA RÁPIDA, MULLERES ACTIVAS) Amos Kollek
SEDE AFUNDACIÓN
16:30: THEY CAME TO CORDURA (CHEGARON A CORDURA) Robert Rossen
18:30: BODY AND SOUL (CORPO E ALMA) Robert Rossen
20:15: WE WERE STRANGERS (ERAMOS DESCOÑECIDOS) John Huston

DOMINGO 08 de novembro de 2015
TEATRO PRINCIPAL
16:00: TELL SPRING NOT TO COME THIS YEAR. Saeed Taji Farouky, Michael McEvoy
17:45: SUNSET SONG. Terence Davies
20:15: EL CLUB. Pablo Larraín
22:00: MOUNTAINS MAY DEPART. Jia Zhangke
00:15: GENTLEMAN’S AGREEMENT (A BARREIRA INVISIBLE) Elia Kazan
SALÓN TEATRO
16:00: MA SAISON PRÉFÉRÉE (A MIÑA ESTACIÓN PREFERIDA) André Téchiné
18:00: AN. Naomi Kawase
20:00: OUR LITTLE SISTER. Hirokazu Kore-eda
22:15: SLOW WEST. John Maclean
23:45: MAHANAGAR (THE BIG CITY) Satyajit Ray
CGAC
17:30: IO LA CONOSCEVO BENE (EU COÑECÍAA BEN) Antonio Pietrangeli
19:15: FIONA. Amos Kollek
20:45: MUSCLE SHOALS. Gregg ‘Freddy’ Camalier
SEDE AFUNDACIÓN
16:30: PANIC IN THE STREETS (PÁNICO NAS RÚAS) Elia Kazan
18:15: MAN ON A TIGHTROPE (FUXITIVOS DO TERROR VERMELLO) Elia Kazan
20:00: VIVA ZAPATA. Elia Kazan

LUNS 09 de novembro de 2015
TEATRO PRINCIPAL
16:00: EL CLUB. Pablo Larraín
17:45: INVASIÓN. Abner Benaim
19:30: 45 YEARS. Andrew Haigh
21:15: LE NOUVEAU. Rudi Rosenberg
22:45: SON OF SAUL. László Nemes
00:45: SHUNPU DEN (STORY OF A PROSTITUTE) Seijun Suzuki
SALÓN TEATRO
16:00: TELL SPRING NOT TO COME THIS YEAR. Saeed Taji Farouky, Michael McEvoy
17:45: BABY THE RAIN MUST (A ÚLTIMA TENTATIVA) Robert Mulligan
19:30: MOUNTAINS MAY DEPART. Jia Zhangke
21:45: VICTORIA. Sebastian Schipper
00:00: IZGNANIE (THE BANISHMENT) Andrei Zvyagintsev
SALA MOZART – AUDITORIO DE GALICIA
20:00: UNITARIAS. Jorge Algora
CGAC
17:15: A KING IN NEW YORK (UN REI EN NOVA YORK) Charles Chaplin
19:15: CRADLE WILL ROCK (ABAIXO O TELÓN). Tim Robbins
21:30: THE WOMAN ON PIER 13 (CASADA CUN COMUNISTA) Robert Stevenson

MARTES 10 de novembro de 2015
TEATRO PRINCIPAL
16:00: PANE E CIOCCOLATA (AVENTURAS E DESVENTURAS DUN ITALIANO EMIGRADO) Franco Brusati
18:00: HAI-HIL (MAN ON HIGH HEELS) Jang Jin
20:15: SON OF SAUL. László Nemes
22:15: OUR LITTLE SISTER. Hirokazu Kore-eda
00:30: VICTORIA. Sebastian Schipper
SALÓN TEATRO
16:00: FORCE OF EVIL (A FORZA DO DESTINO) Abraham Polonsky
17:30: INVASIÓN. Abner Benaim
19:15: AN. Naomi Kawase
21:15: THE MISPLACED WORLD. Margarethe von Trotta
23:00: IM KELLER (IN THE BASEMENT) Ulrich Seidl
00:30: RUNNING ON EMPTY (UN LUGAR EN NINGUNHA PARTE) Sidney Lumet
SALA MOZART – AUDITORIO DE GALICIA
20:00: ATLANTIC RECORDS, THE HOUSE THAT AHMET BUILT. Susan Steinberg
CGAC
16:30: WALK A CROOKED MILE (A GRAN AMEAZA) Gordon Douglas
18:15: SHADOWS OF FORGOTTEN ANCESTORS (OS CORCEIS DE LUME) Serguei Paradjanov
20:00: THE SNIPER (O FRANCOTIRADOR) Edward Dmytryk
21:30: BRIDGET. Amos Kollek
SEDE AFUNDACIÓN
16:30: HE RAN ALL THE WAY (EU AMEI A UN ASASINO) John Berry
18:00: I WAS A COMMUNIST FOR THE FBI. Gordon Douglas
19:30: ADVISE & CONSENT. (TEMPESTADE SOBRE WASHINGTON) Otto Preminger

MÉRCORES 11 de novembro de 2015
TEATRO PRINCIPAL
19:30: Presentación Proxección Simultánea. MEDITERRANEA. Jonas Carpignano
23:15: HAI-HIL (MAN ON HIGH HEELS) Jang Jin
SALÓN TEATRO
16:00: LE BONHEUR (A FELICIDADE) Agnès Varda
17:30: COP CAR. Jon Watts
19:00: LISTEN UP PHILIP. Alex Ross Perry
21:00: SONGS MY BROTHERS TAUGHT ME. Chloé Zhao
22:45: QUEEN OF EARTH. Alex Ross Perry
00:15: PEOPLE WILL TALK (MURMURIOS NA CIDADE) Joseph L. Mankiewicz
SEDE AFUNDACIÓN
16:30: THE MASTER RACE. Herbert J. Biberman
18:15: SALT OF THE EARTH (A SAL DA TERRA) Herbert J. Biberman
20:00: RACHEL AND THE STRANGER (RACHEL E O FORASTEIRO) Norman Foster

XOVES 12 de novembro de 2015
TEATRO PRINCIPAL
16:15: LÁSKY JEDNÉ PLAVOVLÁSKY (OS AMORES DUNHA LOIRA) Milos Forman
18:00: LISTEN UP PHILIP. Alex Ross Perry
20:00: VIRGIN MOUNTAIN. Dagur Kári
21:45: SLOW WEST. John Maclean
23:15: SON OF SAUL. László Nemes
01:00: YOYO. Pierre Étaix
SALÓN TEATRO
16:30: SUE (SUE, PERDIDA EN MANHATTAN) Amos Kollek
18:15: THE MISPLACED WORLD. Margarethe von Trotta
20:00: THE LESSON (UROK) Kristina Grozeva, Petar Valchanov
22:00: SHE’S FUNNY THAT WAY. Peter Bogdanovich
23:45: COP CAR. Jon Watts
CGAC
16:30: RESPECT YOURSELF, THE STAX RECORDS STORY.
Robert Gordon y Morgan Neville
18:30: THE WHIP HAND (A MAN NA SOMBRA)
William Cameron Menzies
20:00: THE THIEF (O ESPÍA)
Russell Rouse
21:30: FOREVER LULU.
Amos Kollek
23:00: RAY CHARLES, THE GENIUS OF SOUL.
Yvonne Smith
SEDE AFUNDACIÓN
16:30: THE RED HOUSE (A CASA VERMELLA)
Delmer Daves
18:15: THE NAKED CITY (A CIDADE ESPIDA)
Jules Dassin
19:55: DESTINATION TOKYO (DESTINO TOKIO)
Delmer Daves

VENRES 13 de novembro de 2015
TEATRO PRINCIPAL
12:00: THE SHANGHAI STORY (AVENTURA EN SHANGAI) Frank Lloyd
16:00: THE MISPLACED WORLD. Margarethe von Trotta
18:00: SONGS MY BROTHERS TAUGHT ME. Chloé Zhao
20:00: PREMIO CINEUROPA: MIGUEL GOMES. AS MIL E UMA NOITES: VOLUME 1. Miguel Gomes
23:00: EISENSTEIN IN GUANAJUATO. Peter Greenaway
00:45: COP CAR. Jon Watts
SALÓN TEATRO
16:00: EL PASEO. Flavia de la Fuente. WORK IN PROGRESS: IT’S CALLED LISTEN. Alejandra Pombo
17:45: SLOW WEST. John Maclean
19:45: MACBETH. Justin Kurzel
21:45: IM KELLER (IN THE BASEMENT) Ulrich Seidl
23:15: MARCELLO MASTROIANNI: MI RICORDO, SÌ, IO MI RICORDO. Anna Maria Tatò
CGAC
16:00: Coa presenza do director. IDIOTAS. Fran Estévez
16:45: SPLIT SECOND (O INSTANTE DECISIVO) Dick Powell
18:15: NEVER LET ME GO (NON ME ABANDONES) Delmer Daves
20:00: DE MAN DIE ZIJN HAAR KORT LIET KNIPPEN (O HOME DO CRANIO RASURADO) André Delvaux
21:45: HEITAI YAKUZA (HOODLUM SOLDIER) Yasuzo Masumura
SEDE AFUNDACIÓN
16:30: AYN RAND: IN HER OWN WORDS. Robert Anderson, John Little
18:00: THE FOUNTAINHEAD (O MANANCIAL) King Vidor
20:00: TRIAL (A FURIA DOS XUSTOS) Mark Robson

SÁBADO 14 de novembro de 2015
TEATRO PRINCIPAL
12:00: EN TODAS AS MANS. Diana Toucedo
16:30: SHE’S FUNNY THAT WAY. Peter Bogdanovich
18:15: EISENSTEIN IN GUANAJUATO. Peter Greenaway
20:15: THE LOBSTER (LAGOSTA) Giorgos Lanthimos
22:30: MACBETH. Justin Kurzel
00:30: PRINCIPIO Y FIN. Arturo Ripstein
SALÓN TEATRO
16:00: AS MIL E UMA NOITES: VOLUME 1. Miguel Gomes
18:15 AS MIL E UMA NOITES: VOLUME 2. Miguel Gomes
20:45: AS MIL E UMA NOITES: VOLUME 3. Miguel Gomes
23:00: UNE HISTOIRE DE FOU. Robert Guédiguian
01:15: STANDING ON THE SHADOWS OF MOTOWN. Paul Justman
CGAC
17:00: CONTRAFACES. Alfonso Vázquez
19:30: HITLERJUNGE SALOMON (EUROPA, EUROPA) Agnieszka Holland
21:30: WHORE 2. Amos Kollek
SEDE AFUNDACIÓN
16:30: THE MOLLY MAGUIRES (ODIO NAS ENTRAÑAS) Martin Ritt
18:30: THE HOUSE ON CARROLL STREET (A CASA DE CARROLL STREET) Peter Yates
20:30: THE FRONT (A TAPADEIRA) Martin Ritt

DOMINGO 15 de novembro de 2015
TEATRO PRINCIPAL
16:00: CLOAK AND DAGGER (CLANDESTINO E CABALEIRO) Fritz Lang
18:00: UNE HISTOIRE DE FOU. Robert Guédiguian
20:30: VIRGIN MOUNTAIN. Dagur Kári
22:45: QUEEN OF EARTH. Alex Ross Perry
00:15: AS MIL E UMA NOITES: VOLUME 1. Miguel Gomes
SALÓN TEATRO
16:00: A UMA HORA INCERTA. Carlos Saboga
17:15: SHE’S FUNNY THAT WAY. Peter Bogdanovich
19:00: THE LESSON (UROK). Kristina Grozeva, Petar Valchanov
21:00: THE DUKE OF BURGUNDY. Peter Strickland
22:45: BODY. Malgorzata Szumowska
00:15: WEDLE WYROKÓW TWOICH (FUXIDA CARA Á LIBERDADE) Jerzy Hoffman
CGAC
17:15: DIARIO DE UN CORTO. Flavia de la Fuente. GRAN HOTEL. Xurxo Chirro
18:15: HANUSSEN. István Szabó
20:30: RESTLESS. Amos Kollek
22:15: THE NORTH STAR (A ESTRELA DO NORTE) Lewis Milestone
SEDE AFUNDACIÓN
16:30: THE BIG NIGHT (A LONGA NOITE) Joseph Losey
17:45: STORM CENTER (NO OLLO DO FURACÁN) Daniel Taradash
19:15: HAWAII. George Roy Hill

LUNS 16 de novembro de 2015
TEATRO PRINCIPAL
16:00: UM DIA NORMAL. Barbara Reis
17:15: BODY. Malgorzata Szumowska
18:45: MACBETH. Justin Kurzel
20:45: THE LOBSTER (LANGOSTA) Giorgos Lanthimos
22:45: LA LOI DU MARCHÉ. Stéphane Brizé
00:30: AS MIL E UMA NOITES: VOLUME 2. Miguel Gomes
SALÓN TEATRO
16:00: DEATH OF A SALESMAN (1951) (MORTE DUN VIAXANTE) László Benedek
18:00: TAXI TEHERAN. Jafar Panahi
19:30: UNE HISTOIRE DE FOU. Robert Guédiguian
22:00: EISENSTEIN IN GUANAJUATO. Peter Greenaway
23:45: A UMA HORA INCERTA. Carlos Saboga
CGAC
16:30: O ESPANTALLO AMIGO. Carlos Seijo
17:30: INVASION OF THE BODY SNATCHERS (A INVASIÓN DOS LADRÓNS DE CORPOS) Don Siegel
19:00: PICKUP ON SOUTH STREET (MANS PERIGOSAS) Samuel Fuller
20:30: KING AND COUNTRY (REI E PATRIA) Joseph Losey
22:00: M. Joseph Losey

MARTES 17 de novembro de 2015
TEATRO PRINCIPAL
16:00: AS MIL E UMA NOITES: VOLUME 3. Miguel Gomes
18:15: JOHN FROM. João Nicolau
20:00: MUSTANG. Deniz Gamze Ergüven
22:00: THE LOBSTER (LAGOSTA) Giorgos Lanthimos. Debate Premios LUX
00:00: TAXI TEHERAN. Jafar Panahi
SALÓN TEATRO
16:00: ASÍ ES LA VIDA. Arturo Ripstein
17:30: EL EVANGELIO DE LAS MARAVILLAS. Arturo Ripstein
19:30: LA REINA DE LA NOCHE. Arturo Ripstein
22:30: IL RACCONTO DEI RACCONTI (O CONTO DOS CONTOS) Matteo Garrone
00:45: EL SANTO OFICIO. Arturo Ripstein
CGAC
16:00: SAM COOKE, LEGEND. Mary Wharton
17:15: WORK IN PROGRESS: UNA ROCA SUBE. UNA MONTAÑA. Manuel Fernández¬Valdés
19:15: DER 20. JULI (O 20 DE XULLO) Falk Harnack
21:00: REKOPIS ZNALEZIONY W SARAGOSSIE (O MANUSCRITO ATOPADO EN ZARAGOZA) Wojciech Has
SEDE AFUNDACIÓN
16:30: BLOCKADE (BLOQUEO) William Dieterle
18:00: THE FALLEN SPARROW (PERSEGUIDO) Richard Wallace
19:45: THE RED DANUBE (O DANUBIO VERMELLO) George Sidney

MÉRCORES 18 de novembro de 2015
TEATRO PRINCIPAL
16:00: ON THE WATERFRONT (A LEI DO SILENCIO) Elia Kazan
18:30: TAXI TEHERAN. Jafar Panahi
20:00: Coa presenza do seu director, Aitor Rei. FRANKENSTEIN-04155. Aitor Rei
22:15: MUSTANG. Deniz Gamze Ergüven
00:00: IL RACCONTO DEI RACCONTI (O CONTO DOS CONTOS) Matteo Garrone
SALÓN TEATRO
16:00: EL CASTILLO DE LA PUREZA. Arturo Ripstein
18:00: EL IMPERIO DE LA FORTUNA. Arturo Ripstein
21:00: JOHN FROM. João Nicolau
22:45 UNE JEUNESSE ALLEMANDE. Jean-Gabriel Périot
00:00: DAS ZIMMERMÄDCHEN LYNN (A CAMAREIRA LYNN) Ingo Haeb
SEDE AFUNDACIÓN
16:30: THIEVES’ HIGHWAY (MERCADO DE LADRÓNS) Jules Dassin
18:15: THE NAKED CITY (A CIDADE ESPIDA) Jules Dassin
20:00: GUILTY BY SUSPICION (CAZA DE BRUXAS) Irwin Winkler

XOVES 19 de novembro de 2015
TEATRO PRINCIPAL
12:00: MY SON JOHN (O MEU FILLO JOHN) Leo McCarey
16:00: Con presencia de la directora. QUERIDA GINA. Susana Sotelo
18:00: DAS ZIMMERMÄDCHEN LYNN (A CAMAREIRA LYNN) Ingo Haeb
20:30: PREMIO CINEUROPA: ARTURO RIPSTEIN. PROFUNDO CARMESÍ. Arturo Ripstein
23:00: IL RACCONTO DEI RACCONTI (O CONTO DOS CONTOS) Matteo Garrone
00:45: HITCHCOCK/TRUFFAUT. Kent Jones
SALÓN TEATRO
16:00: MEMORIA OCULTA. Eva Villaseñor
17:00: EL LUGAR SIN LÍMITES. Arturo Ripstein
20:00: THE POSTMAN’S WHITE NIGHTS (O CARTEIRO DAS NOITES BRANCAS) Andrei Konchalovsky
22:45: LA LOI DU MARCHÉ. Stéphane Brizé
00:15: IL BOOM. Vittorio De Sica
CGAC
17:00: MORITURI. Eugen York
18:45: HIMMEL ODER HÖLLE. Wolfgang Murnberger
20:00: JOHNNY O’CLOCK. Robert Rossen
21:45: FROM THIS DAY FORWARD (DE HOXE EN DIANTE) John Berry
SEDE AFUNDACIÓN
16:30: NONE WITHOUT SIN (NINGUÉN SEN PECADO: ELIA KAZAN E ARTHUR MILLER) Michael Epstein
18:30: THE MISFITS (VIDAS REBELDES) John Huston
20:30: DEATH OF A SALESMAN (1966) (MORTE DUN VIAXANTE) Alex Segal

VENRES 20 de novembro de 2015
TEATRO PRINCIPAL
16:00: MENTIRAS PIADOSAS. Arturo Ripstein
18:00: A ROYAL NIGHT OUT. Julian Jarrold
20:00: Presentación e coloquio con José Luis Guerín. LA ACADEMIA DE LAS MUSAS. José Luis Guerín
22:15: THE ASSASSIN. Hou Hsiao-Hsien
00:15: MARATÓN “ ROXOS E MARCIANOS”
INVADERS FROM MARS (INVASORES DE MARTE) William Cameron Menzies
RED DAWN (AMENCER VERMELLO) John Milius
RED PLANET MARS (MARTE, O PLANETA VERMELLO) Harry Horner
THE BEAST FROM 20,000 FATHOMS (O MONSTRO DOS TEMPOS REMOTOS) Eugène Lourié
THE ANGRY RED PLANET (A FURIA DO PLANETA VERMELLO) Ib Melchior
IT! THE TERROR FROM BEYOND SPACE (TERROR DO ALÉN) Edward L. Cahn
SALÓN TEATRO
16:00: CAUDILLO. Basilio Martín Patino
17:45: Con presenza do seu director, Ramón Lluis Bande. EL NOME DE LOS ÁRBOLES. Ramón Lluís Bande
20:00: SPARROWS. Rúnar Rúnarsson
21:45: UNE JEUNESSE ALLEMANDE. Jean-Gabriel Périot
23:15: LA LOI DU MARCHÉ. Stéphane Brizé
00:45: HITCHCOCK/TRUFFAUT. Kent Jones
CGAC
16:30: THE WAY WE WERE (TAL COMO ERAMOS) Sydney Pollack
18:45: IN FACE OF THE CRIME (FRONTE AO CRIME) EPISODIO 1. Dominik Graf. IN FACE OF THE CRIME (FRONTE AO CRIME) EPISODIO 2. Dominik Graf
20:30: FÍOS FÓRA. Sabela Iglesias Reviejo, Adriana Pérez Villanueva (Illa Bufarda)
22:30: RAY CHARLES, THE GENIUS OF SOUL. Yvonne Smith
SEDE AFUNDACIÓN
16:30: EVERYBODY WINS (TODO O MUNDO GAÑA) Karel Reisz
18:15: THE CRUCIBLE (O CRISOL) Nicholas Hytner
20:15: ALL MY SONS (TODOS ERAN OS MEUS FILLOS) Irving Reis

SÁBADO 21 de novembro de 2015
TEATRO PRINCIPAL
18:00: EL BOTON DE NÁCAR. Patricio Guzmán
19:30: MIA MADRE. Nanni Moretti
21:30: LA CALLE DE LA AMARGURA. Arturo Ripstein
23:45: THE ASSASSIN. Hou Hsiao-Hsien
SALÓN TEATRO
16:00: Con presenza do seu director, Ramón Lluis Bande. EQUÍ Y N’OTRU TIEMPU. Ramón Lluís Bande
17:45: A ROYAL NIGHT OUT. Julian Jarrold
19:30: LA ACADEMIA DE LAS MUSAS. José Luis Guerín
21:15: DAS ZIMMERMÄDCHEN LYNN (A CAMAREIRA LYNN) Ingo Haeb
22:45: SPARROWS. Rúnar Rúnarsson
00:30: THE POSTMAN’S WHITE NIGHTS (O CARTEIRO DAS NOITES BRANCAS) Andrei Konchalovsky
CGAC
16:15: EINE LIEBE IN DEUTSCHLAND (UN AMOR EN ALEMAÑA) Andrzej Wajda
18:30: LA PASSANTE DU SANS-SOUCI (TESTEMUÑA DE MULLER) Jacques Rouffio
20:30: IN FACE OF THE CRIME (FRONTE AO CRIME) EPISODIO 3. Dominik Graf. IN FACE OF THE CRIME (FRONTE AO CRIME) EPISODIO 4. Dominik Graf
22:15: MOVIN’ ON UP, THE MUSIC AND MESSAGE OF CURTIS MAYFIELD AND THE IMPRESSIONS. David Peck, Phillip Galloway e Tom Gulotta
SEDE AFUNDACIÓN
16:30: DANIEL. Sidney Lumet
18:45: REDS (ROXOS)Warren Beatty

DOMINGO 22 de novembro de 2015
TEATRO PRINCIPAL
16:00: Tributo a Manoel de Oliveira. VIAGEM AO PRINCÍPIO DO MUNDO. Manoel de Oliveira
17:30: MARGUERITE. Xavier Giannoli
19:45: EL BOTON DE NÁCAR. Patricio Guzmán
21:15: MIA MADRE. Nanni Moretti
23:00: THE DUKE OF BURGUNDY. Peter Strickland
00:45: REMAKE, REMIX, RIP-OFF: ABOUT COPY CULTURE & TURKISH POP CINEMA. Cem Kaya
SALÓN TEATRO
16:00: Encontro cos seus directores. A LIÑA POLÍTICA. Santos Díaz Antón
ECO. Xacio Baño
ESTRATOS DE LA IMAGEN. Lois Patiño
17:15: Encontro co seu director. VERENGO. Víctor Hugo Seoane
18:30: HITCHCOCK/TRUFFAUT. Kent Jones
20:00: A ROYAL NIGHT OUT. Julian Jarrold
21:45: THE ASSASSIN. Hou Hsiao-Hsien
23:45: THE GIFT. Joel Edgerton
CGAC
16:30: ASSIGNMENT: PARIS (DESTINO: BUDAPEST) Robert Parrish
18:00: WORK IN PROGRESS: O TEMPO FUTURO. Xoán Escudero
WORK IN PROGRESS: TRABALLOS E DÍAS DE FRANCISCO LEIRO (SÍSIFO CONFUSO) Aser Álvarez
19:30: IN FACE OF THE CRIME (FRONTE AO CRIME) EPISODIO 5. Dominik Graf. IN FACE OF THE CRIME (FRONTE AO CRIME) EPISODIO 6. Dominik Graf
21:45: BETWEEN MIDNIGHT AND DAWN (ENTRE A MEDIANOITE E O AMENCER) Gordon Douglas
SEDE AFUNDACIÓN
16:30: THE BOY WITH GREEN HAIR (O RAPAZ DOS CABELOS VERDES) Joseph Losey
18:00: THE PROWLER (O ABESULLÓN) Joseph Losey
19:45: CHANCE MEETING (A CLAVE DO ENIGMA) Joseph Losey

LUNS 23 de novembro de 2015
TEATRO PRINCIPAL
16:00: PEACE TO US IN OUR DREAMS. Sharunas Bartas
18:00: THE HERE AFTER. Magnus von Horn
19:45: COSMOS. Andrzej Zulawski
21:30: MIA MADRE. Nanni Moretti
23:15: DEMON. Marcin Wrona
01:00: CUB. Jonas Govaerts
SALÓN TEATRO
16:00: LA PROCHAINE FOIS JE VISERAI LE COEUR (A SEGUINTE VEZ APUNTAREI AO CORAZÓN) Cédric Anger
18:00: Tributo a Chichi Campos e Antonio Blanco. TOÑITO BLANCO, SÓ, PERDIDO E VICIOSO. Nico Campos
Pezas de Chichi Campos e de Toñito Blanco.
Debate: Os seus amigos.
20:15: TROIS SOUVENIRS DE MA JEUNESSE. Arnaud Desplechin
22:30: MARGUERITE. Xavier Giannoli
00:45: 13 MINUTES. Oliver Hirschbiegel
SALA MOZART – AUDITORIO DE GALICIA
20:00: VALORES DE CINE!!
Presentación e debate: Antonio Naya Sancho, director do centro Ricardo Baró da asociación ASPRONAGA.
Moisés Lamigueiro Romeo, responsable da Área de Familias e da Área Social de FADEMGA Plena inclusión Galicia.
THE BUTTERFLY CIRCUS. (O CIRCO DAS BOLBORETAS) Joshua weigel
CGAC
16:00: ARREDOR DE NIMBOS 1:
ENCONTRO COS SEUS REALIZADORES
CLASE DE PINTURA. Pablo Maraví
DENA EZ DABIL ONDO [TODO NON VAI BEN] Ander Parody
GAUA BEHARREZKOA DA [A NOITE É NECESARIA] Pablo Maraví
INAUSKETA. Ander Parody
PANTA RHEI. Ander Parody
ARREDOR DE NIMBOS 2: ENCONTRO COS SEUS REALIZADORES
A CERNA. Carlos Rivero
COMA BRASAS. Jorge S-Q R
ESMERALDA. Guillermo Cerrato
LA INMENSA NIEVE. Carlos Rivero
NOITE DO MUNDO. Pablo Teijón
ARREDOR DE NIMBOS 3: ENCONTRO COS SEUS REALIZADORES
NIMBOS. Jaione Camborda
PROBA DE AXILIDADE. Jaione Camborda
WORK IN PROGRESS: RAPA DAS BESTAS. Jaione Camborda
19:00: IN FACE OF THE CRIME (FRONTE AO CRIME) EPISODIO 7. Dominik Graf
19:00: IN FACE OF THE CRIME (FRONTE AO CRIME) EPISODIO 8. Dominik Graf
20:45: DAY OF THE OUTLAW (O DÍA DOS FORAXIDOS) André De Toth
22:30: TELL THEM WILLIE BOY IS HERE (O VAL DO FUXITIVO) Abraham Polonsky

MARTES 24 de novembro de 2015
TEATRO PRINCIPAL
12:00: TRIBUTO A VICENTE ARANDA. ASESINATO EN EL COMITÉ CENTRAL. Vicente Aranda
16:00: MI QUERIDA ESPAÑA. Mercedes Moncada Rodríguez
17:45: CHRONIC. Michel Franco
19:30: TROIS SOUVENIRS DE MA JEUNESSE. Arnaud Desplechin
21:45: FRANCOFONIA. Alexander Sokurov
00:00: PEACE TO US IN OUR DREAMS. Sharunas Bartas
SALÓN TEATRO
16:00: FLOTEL EUROPA. Vladimir Tomic
17:15: THE HERE AFTER. Magnus von Horn
19:00: THE DUKE OF BURGUNDY. Peter Strickland
20:45: Presentación e debate con Fernando Colomo. ISLA BONITA. Fernando Colomo
23:00: DEMON. Marcin Wrona
00:45: LA PROCHAINE FOIS JE VISERAI LE COEUR (A SEGUINTE VEZ APUNTAREI AO CORAZÓN) Cédric Anger
SEDE AFUNDACIÓN
16:30: BIG JIM MCLAIN (O GRAN JIM MCLAIN) Edward Ludwig
18:15: BLOOD ALLEY (CALELLO SANGUENTO) William A. Wellman
20:15: CONSPIRATOR (TRAIZÓN) Victor Saville

MÉRCORES 25 de novembro de 2015
TEATRO PRINCIPAL
16:00: FLOTEL EUROPA. Vladimir Tomic
17:15: 13 MINUTES. Oliver Hirschbiegel
19:15: THE INVITATION. Karyn Kusama
21:00: RABIN, THE LAST DAY. Amos Gitai
23:45: THE ARENA OF MURDER. Amos Gitai
SALÓN TEATRO
16:00: AVE Y NADA. Cristóbal Arteaga Rozas
18:15: EL INCENDIO. Juan Schnitman
20:00: PAULINA (A PATOTA) Santiago Mitre
22:15: NAHID. Ida Panahandeh
00:30: COSMOS. Andrzej Zulawski
SEDE AFUNDACIÓN
16:30: CITIZEN COHN (CIDADÁN COHN) Frank Pierson
18:30: NIXON. Oliver Stone

XOVES 26 de novembro de 2015
TEATRO PRINCIPAL
16:15: COSMOS. Andrzej Zulawski
18:00: ISLA BONITA. Fernando Colomo
20:00: DESDE ALLÁ. Lorenzo Vigas
21:45: PELICULA SORPRESA
23:45: THE GIFT. Joel Edgerton
SALÓN TEATRO
16:30: EQUÍ Y N’OTRU TIEMPU. Ramón Lluís Bande
18:00: MI QUERIDA ESPAÑA. Mercedes Moncada Rodríguez
19:45: NAHID. Ida Panahandeh
21:45: FRANCOFONIA. Alexander Sokurov
23:30: EL INCENDIO. Juan Schnitman
01:00: FLOTEL EUROPA. Vladimir Tomic
CGAC
16:00: THE IRON CURTAIN (O TELÓN DE ACEIRO) William A. Wellman
17:30: THE FEARMAKERS (OS INTIMIDADORES) Jacques Tourneur
19:00: IN FACE OF THE CRIME (FRONTE AO CRIME) EPISODIO 9. Dominik Graf
IN FACE OF THE CRIME (FRONTE AO CRIME) EPISODIO 10. Dominik Graf
20:45: THE HOUSE ON 92ND STREET (A CASA DA RÚA 92) Henry Hathaway
22:15: WATTSTAX. Mel Stuart
SEDE AFUNDACIÓN
16:30: SEVEN MILES FROM ALCATRAZ (A SETE MILLAS DE ALCATRAZ) Edward Dmytryk
17:30: HITLER’S CHILDREN (OS FILLOS DE HITLER) Edward Dmytryk
19:00: TENDER COMRADE (COMPAÑEIRO DA MIÑA VIDA) Edward Dmytryk
20:45: THE LAWLESS (O FORAXIDO) Joseph Losey

VENRES 27 de novembro de 2015
TEATRO PRINCIPAL
16:00: EL REY DE LA HABANA. Agustí Villaronga
18:15: RAK TI KHON KAEN (CEMETERY OF SPLENDOUR) Apichatpong Weerasethakul
20:15: THE INVITATION. Karyn Kusama
22:15: MARATÓN.
THE FINAL GIRLS- Todd Strauss-Schulson
ME QUEDO CONTIGO. Artemio Narro
CUB. Jonas Govaerts
THE GIRL IN THE PHOTOGRAPHS. Nick Simon
MISTERIOS DE ULTRATUMBA. Fernando Méndez
SENSATIONAL JANINE. Kurt Nachmann
THE GIFT. Joel Edgerton
THE WORLD OF KANAKO. Tetsuya Nakashima
PELICULA SORPRESA MARATÓN
SALÓN TEATRO
16:00: DAVID HOLZMAN’S DIARY. Jim McBride
17:30: IXCANUL. Jayro Bustamante
19:15: THE BOY AND THE BEAST (BAKEMONO NO KO) Mamoru Hosoda
21:30: LA CALLE DE LA AMARGURA. Arturo Ripstein
23:15: PEACE TO US IN OUR DREAMS. Sharunas Bartas
SEDE AFUNDACIÓN
16:30: CORNERED (VINGANZA) Edward Dmytryk
18:15: CROSSFIRE (ENCRUCILLADA DE ODIOS) Edward Dmytryk
19:45: THE HIDDEN ROOM. Edward Dmytryk

SÁBADO 28 de novembro de 2015
TEATRO PRINCIPAL
17:30: THE BOY AND THE BEAST (BAKEMONO NO KO) Mamoru Hosoda
19:45: DESDE ALLÁ. Lorenzo Vigas
21:30: RIGHT NOW, WRONG THEN. Hong Sang-soo
23:30: RAK TI KHON KAEN (CEMETERY OF SPLENDOUR) Apichatpong Weerasethakul
SALÓN TEATRO
16:00: EL REY DE LA HABANA. Agustí Villaronga
18:15: PAULINA (A PATOTA) Santiago Mitre
20:15: FRANCOFONIA. Alexander Sokurov
22:00: ME QUEDO CONTIGO. Artemio Narro
00:00: THE FINAL GIRLS. Todd Strauss-Schulson

DOMINGO 29 de novembro de 2015
TEATRO PRINCIPAL
16:00: THE BOY AND THE BEAST (BAKEMONO NO KO) Mamoru Hosoda
18:15: PAULINA (LA PATOTA) Santiago Mitre
20:00: RIGHT NOW, WRONG THEN. Hong Sang-soo
22:30: RABIN, THE LAST DAY. Amos Gitai
01:00: THE ARENA OF MURDER. Amos Gitai
SALÓN TEATRO
16:30: 13 MINUTES. Oliver Hirschbiegel
18:00: IXCANUL. Jayro Bustamante
19:45: NAHID. Ida Panahandeh
21:45: CHRONIC. Michel Franco
23:30: THE GIRL IN THE PHOTOGRAPHS. Nick Simon. RECORDO DE WES CRAVEN
CGAC
16:00: ANGELS IN AMERICA (ANXOS EN AMÉRICA) Mike Nichols
22:30: ESPAÑA OTRA VEZ. Jaime Camino. SEDE AFUNDACIÓN
17:00: TILL THE END OF TIME (ATA A FIN DO TEMPO) Edward Dmytryk
18:50: THE COMPANY YOU KEEP (PACTO DE SILENCIO) Robert Redford

PREZO ENTRADAS
4 euros
Sección Oficial *
Panorama Internacional
Maiores con reparos
Docs-Cineuropa**
Fantastique Compostela
Arturo Ripstein: Tributo e retrospectiva *
* excepto filmes gratuítos para os que cómpre retirar entrada:
- “Le Nouveau” (proxección inaugural, venres 6, Teatro Principal)
- “Mediterranea”. (proxección simultánea Premios LUX, mércores 11, Teatro Principal)
- “As Mil e Uma Noites: Volume 1” (proxección da entrega do
Premio Cineuropa a Miguel Gomes, venres 13, Teatro Principal)
- “Profundo Carmesí” (proxección da entrega do Premio
Cineuropa a Arturo Ripstein, xoves 19, Teatro Principal) *
* excepto “Trumbo” (sábado 7 no Teatro Principal) e “None without sin” (xoves 19 na Sede Afundación) que son con entrada libre ata completar aforo.

ENTRADA LIBRE ATA COMPLETAR AFORO
Retrospectiva Artur Brauner
Especial Dominik Graf
Lembranza de Manoel de Oliveira
Lembranza de Vicente Aranda
Lembranza de Chichi Campos e Toñito Blanco
Panorama Audiovisual Galego
Disidencias
Proxeccións Especiais
OFF CINEUROPA
Roxos e Marcianos: A caza de bruxas en Hollywood
Maratón Roxos e Marcianos*
Arthur Miller Centenario
Ciclo Amos Kollek
Filmadas en 1965
Cineuropa recomenda-Cine de Culto
Cineuropa recomenda-Cine de Culto
Docs Music
* excepto filmes para os que que compre retirar invitación:
Maratón “Roxos e Marcianos” (venres 20, Teatro Principal)
Bono 10 películas + catálogo: 30 euros
Catálogo: 2 euros
Maratón Cineuropa (venres 27, Teatro Principal): 6 euros
venda anticipada
entradas.abanca.com / 902 434 443
Teatro Principal (15.30-22.00 h)
venda inmediata
Teatro Principal (ata 5 minutos antes do inicio de cada
sesión para as proxeccións do Salón Teatro e do Teatro
Principal)

Publicidad

Los comentarios se han cerrado.

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 LinkedIn 0 0 Flares ×